5
(1)

Ma być funkcjonalny, bo nikt nie chce celebrować posiłków w niewygodnej pozycji. Powinien być niemalże niezniszczalny, by przetrwać pierwsze posiłki dziecka, zakrapiane imprezy ze znajomymi, czy tłuste potrawy podczas rodzinnych spotkań. Najlepiej, żeby bez problemu znikały z niego odciski małych paluszków, czy plamy po rozlanym winie. I nie zapominajmy, że jako mistrz pierwszego planu musi się godnie prezentować. Oj, sporo tego. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych, pokażemy Ci jak znaleźć „tego jedynego”.

Centrum Wszechświata

A przynajmniej centralny punkt każdego domu. Kojarzy nam się z czasem spędzonym w miłej atmosferze, czy to z przyjaciółmi, czy z rodziną. Wielu z nas ceni sobie każdą chwilę spędzoną z bliskimi przy stole. Pielęgnujemy w dzieciach nawyk spożywania wspólnych posiłków i bardzo dobrze! Wpływa to nie tylko na relacje międzyludzkie, ale i na układ trawienny. W dobie nieustanego pośpiechu brakuje nam czasu na jedzenie a obiad w pozycji siedzącej to dla wielu niemal zjawisko archaiczne. Chyba nie trzeba więcej słów, by wyrazić dlaczego stół stoi na piedestale wśród domowych mebli.

Źródło: https://customform.co/stoly-lista-kolekcji/
Źródło: https://customform.co/produkt/stol-jadalniany-feld-180-dab-dziki-gladki-bialy/

 

Źródło: https://customform.co/produkt/stol-jadalniany-zx-okr-120-bialy-mietowy/

Zoom na blat

Stół niczym heros musi udźwignąć na swych barkach a raczej nogach wieloletni ciężar codziennych posiłków. Uwielbiamy, gdy potrawy prezentują się pięknie zachęcając do zjedzenia. Ważnym aspektem będzie nie tylko solidna konstrukcja, ale i design. A to co widzimy nieustannie siedząc przy stole to blat. Nasze babcie skrzętnie ukrywają go pod obrusem lub ceratą. Nowoczesne gospodynie z chęcią chwalą się długo wybieraną fakturą, perfekcyjnym kolorem i starannie dobranym materiałem. W zależności od stylu wnętrza możemy wybrać ultranowoczesne szkło lub metal a nawet beton. Tradycyjne drewno coraz częściej wypiera płyta MDF lub inne podobne warianty. Każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy przeanalizować swoje potrzeby. Dla fanów niebanalnych rozwiązań polecamy blat z…korka. Wbrew pozorom to materiał nie tylko piękny i ekologiczny, ale i niezwykle wytrzymały.

  Dekoracja stołu: jak ułożyć świeże kwiaty na stole?
Źródło: https://customform.co/produkt/stol-jadalniany-praha-90-korek-czarny/
Źródło: https://customform.co/produkt/stol-jadalniany-sherwood-200-dab-dziki-gladki-bialy/

Wszystko w jednym

Mowa o nowoczesnych aranżacjach, gdzie stawiamy na przestrzeń. Dlatego nie dzielimy przestrzeni ścianami a skrupulatnie wyznaczamy granice odpowiednio zaprojektowanym układem mebli. Jadalnia, kuchnia i salon w jednym? To standard w dzisiejszych mieszkaniach. Jak zatem poradzić sobie z doborem stołu do takiego pomieszczenia. Postawić go w kuchni, czy też bliżej kanapy? To już zależy od układu przestrzeni. Niemniej jednak stół w takich warunkach musi prezentować się perfekcyjnie. Warto pomyśleć o okrągłym blacie. Daje on więcej możliwości, zajmuje mniej miejsca i nadaje lekkości. Nie musi być na jednej nodze. Twista doda mu kolorowa lub fikuśnie skonstruowana podstawa. Jeśli metraż jest spory to warto zainwestować w solidny, duży mebel, przy którym pomieści się spora gromadka. Gdy jednak miejsca brak, rozejrzyjmy się za wersją rozkładaną.

Źródło: https://customform.co/stoly-lista-kolekcji/
Źródło: https://customform.co/stoly-lista-kolekcji/

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here