Krzesła do jadalni
5
(2)

Jak dobrać krzesła do wystroju jadalni?

Zakup krzeseł do jadalni zadecyduje o wydźwięku całego pomieszczenia. Powinny być dopasowane do stylu jadalni, korespondować z wyglądem ścian, stołu oraz dodatków. Nie oznacza to jednak, że całość musi tworzyć jednolitą kompozycję, gdyż krzesła mogą być głównym elementem dekoracyjnym minimalistycznego wnętrza, czy też dodawać koloru we wnętrzach monochromatycznych albo w stylu skandynawskim.

Nowoczesna jadalnia może zostać ocieplona klasyczną formą krzeseł, a w pomieszczeniu w stylu glamour idealnie sprawdzą się eleganckie krzesła jadalniane z połyskującymi metalowymi wykończeniami czy ekoskórą. Ze stołem w surowym stylu loftowym mogą sprawdzić się nie tylko loftowe krzesła.

Zatem jak dobrać krzesła do jadalni i jej wystroju? Dobrym rozwiązaniem są kolory nawiązujące do natury, które świetnie wpiszą się niemal w każdą przestrzeń, połączone z ponadczasowymi formami krzeseł jadalnianych. Sprawdzą się zarówno dosyć surowe krzesła drewniane wybarwiane na różne odcienie brązów, nowoczesne krzesła do jadalni z tworzyw sztucznych w jednolitych kolorach, jak i krzesła tapicerowane.

Można także postawić na kolor, również na zasadzie kontrastu. Modnym trendem są również zestawienia eklektyczne, w których poszczególne krzesła mogą różnić się nie tylko kolorem, ale także stylem.

Na co zwracać uwagę kupując krzesła jadalniane?

Obok walorów estetycznych, warto przy zakupie krzeseł do jadalni wziąć również pod uwagę szereg aspektów praktycznych. Bez nich nawet najpiękniejsze, zgodne z aktualnymi trendami krzesła w jadalni nie będą we właściwy sposób pełnić swojej funkcji. Dlatego planując zakup, należy uwzględnić:

  • wysokość siedziska krzesła w zestawieniu z wysokością stołu, a także ze wzrostem użytkowników,
  • w przypadku krzesła z podłokietnikami, dobranie ich do formy stołu i preferencji, czy mają mieć możliwość wsunięcia pod blat,
  • szerokość krzeseł, dopasowanie do szerokości stołu mierzonej od jednej do drugiej nogi w przypadku klasycznych form,
  • materiał i jakość wykonania, trwałość krzesła,
  • łatwość czyszczenia w szczególności gdy z jadalni korzystają dzieci,
  • ilość krzeseł, jakie mają stanąć przy stole w konfrontacji z dostępną przestrzenią,
  • wizualną „wagę” krzeseł dobraną do stołu w podobnym stylu.
  Nowoczesne krzesła do Twojej kuchni i jadalni

Warto wstępnie określić swoje wymagania, by poszukiwanie krzeseł wśród licznych dostępnych możliwości było prostsze. Nowe krzesła powinny też się po prostu podobać ich przyszłym użytkownikom.

Krzesła do jadalni a wygoda i estetyka

Kupując krzesła do jadalni, trzeba połączyć ze sobą zarówno ich walory funkcjonalne, jak i estetyczne. Często dochodzi do sytuacji, że zapomina się o komforcie użytkowania na rzecz designerskich konstrukcji niemających w danym miejscu dobrego zastosowania, przez co jadalnia może stać się pomieszczeniem niechętnie wykorzystywanym. Warto postawić na modele dobrych marek, które zarówno w podstawowych formach, jak i bardziej eleganckich, nowoczesnych czy zgodnych z najnowszymi trendami stawiają na ergonomię użytkowania.

Przykładem mogą być krzesła do jadalni Vokato, świetnie sprawdzające się w niemal każdej aranżacji. W zakupie krzeseł do jadalni estetyka powinna odgrywać ważną rolę, jednak decydująca pozostaje wygoda użytkowania, bo bez niej krzesła mogą utracić swoją główną funkcję.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here