Szukasz niestandardowej kabiny prysznicowej. Zobacz czym są akrylowe brodziki.
5
(4)

Wybór odpowiedniego brodzika jest kluczowy dla komfortu korzystania z kabiny prysznicowej. Modele tradycyjne coraz częściej ustępują miejsca brodzikom typu slim – ultra płytkim, wykonanym z akrylu. Wyroby akrylowe są lekkie, ciepłe w dotyku i wytrzymałe, natomiast ich płytkość dodaje kabinom nowoczesności i elegancji oraz ułatwia wchodzenie i wychodzenie spod prysznica. Na co zwrócić uwagę, chcąc zamontować akrylowy brodzik slim?

0_0_productgfx_3cf60a596bcf751e21aaf0052a4e4859Przygotowanie łazienki

Planując montaż płaskiego brodzika, należy zadbać o właściwe przygotowanie łazienki – najlepiej już na etapie wykonywania wylewki. Plany powinny uwzględniać miejsce na syfon i rurę odpływową, zainstalowaną ze spadkiem minimum 1,5% w kierunku pionu kanalizacyjnego.

Zawartość akrylu

Brodzik akrylowy będzie służyć właścicielom przez wiele lat, o ile faktycznie został wykonany w 100% z akrylu. Gdy akrylem pokryta jest tylko powierzchnia, brodzik może szybko zacząć ścierać się, żółknąć i trzeszczeć pod ciężarem ciała. Jakość wyrobu powinna być potwierdzona gwarancją – co najmniej kilkuletnią.

Dopasowanie estetyczne

Brodziki slim perfekcyjnie harmonizują stylowo z kabinami prysznicowymi, wykonanymi ze szklanych tafli. Pasują do nowoczesnych aranżacji łazienek, urządzonych w minimalistycznym stylu. Brodzik o wysokości zaledwie 2-3cm minimalnie wystaje ponad podłogę, stanowiąc dyskretne uzupełnienie przestronnej kabiny. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy nadać wnętrzom eleganckiego, subtelnego wyglądu i optycznie powiększyć łazienkę.

Walory użytkowe

Jeśli z łazienki mają korzystać dzieci, osoby starsze lub niepełnosprawne, warto wybrać model slim i zamocować go w płaszczyźnie podłogi, zrównując brodzik z posadzką. Bezstopniowe wejście do kabiny zapewnia maksymalne bezpieczeństwo kąpieli. Warto zwrócić uwagę na zastosowane w produkcie spady oraz na przepustowość syfonu, aby brodzik skutecznie odprowadzał wodę.

Sposób pielęgnacji

Przed zakupem brodzika, należy sprawdzić jego odporność na działanie chemikaliów oraz sposób oczyszczania syfonu, w którym zbierają się włosy i inne zabrudzenia – czy można go czyścić „od góry”. Brodziki akrylowe stosunkowo łatwo zarysować, dlatego do ich mycia należy używać miękkiej gąbki oraz płynów i mleczek (bez szorowania i stosowania proszków).  Jak zapobiec przeciekom z kabiny prysznicowej?

Akrylowe brodziki slim Massi

Jednym z producentów akrylowych brodzików slim, jest polska marka Massi. Każdy brodzik slim z kolekcji Massi został wykonany w całości z wysokiej jakości akrylu, posiada bezpieczne połączenia i odpowiednią hydroizolację. Powierzchnia jest odporna na działanie chemikaliów. Do brodzika, producent dołącza syfon o wysokości 90mm i przepływie wody 30l/min, gwarantując jej efektywne odprowadzanie. Syfon można łatwo czyścić od góry. Brodziki prysznicowe Massi slim okrągłe i prostokątne o różnych wymiarach dostępne są w autoryzowanym sklepie internetowym tanialazienka.com. Ceny zaczynają się już od 259zł. Gwarancja wynosi 5 lat.

d104a_zoom-1

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here