Stoliki kawowe do salonu trzeba wybierać z rozwagą. Zobacz, na co zwracać uwagę.
5
(2)

Kanapa i stolik kawowy to dwa kluczowe meble w salonie. Reszta, jak chociażby wygodny fotel, kominek na ścianie czy miękki dywan to jedynie dodatki. Potwierdzeniem tej tezy może być również fakt, że zarówno kanapa, jak i stolik zajmują w salonie honorowe miejsce. Wybór stolika kawowego niestety tylko z pozoru jest prosty.

Stoliki kawowe w nowoczesnym salonie

Stolik kawowy powinien być zarówno funkcjonalny, jak i i dekoracyjny. Wbrew pozorom jego wygląd ma duże znaczenie przy urządzaniu nowoczesnego salonu. Podobnie nie wszystkie stoliki pasują do każdego wnętrza. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę wszystkie istotne cechy: kształt, strukturę, materiał i rozmiar.

Stoliki są dziś wykonane z różnych materiałów, takich jak szkło, drewno, płyty wiórowe, korek, kamień, żelazo, stal nierdzewna i kombinacje wszystkich tych materiałów. Przed zakupem stolika należy określić jego rozmiar i kolor. W przypadku mniejszych wnętrz należy dostosować również wielkość stolika. Gdy mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią należy zdecydować się na niewielki stolik. Małe stoliki nie muszą być jednak niepraktyczne. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju meble, w różnych kolorach lub składane. Do małych wnętrz idealnie sprawdzą się stoliki zbudowane z kilku wysuwanych części, z których każda jest mniejsza od poprzedniej. Dzięki temu, taki trzyczęściowy stolik można w razie konieczności rozsunąć. Aby zaoszczędzić miejsce w niewielkim wnętrzu w roli stolików często stosuje się też miękkie pufy, które sa niejako częścią sofy.

Duże stoły, mimo że przestrzeń wokół nich nie jest niczym ograniczona, nie mogą być jednak umieszczone w dowolnym miejscu. Należy pamiętać, że w salonie musi być wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie poruszać się po wnętrzu.

Szukasz idealnego stolika kawowego do swojego salonu? Oto kilka naszych sprawdzonych pomysłów.

1 KOMENTARZ

  1. Obecnie jest z czego wybierać. Ale dla mnie dalej najlepsze to najprostsze meble, nie inaczej się rzecz ma ze stolikami kawowymi :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here