Brodzik w łazience
5
(1)

Jesteś zdecydowany na zakup kabiny prysznicowej, ale musisz się jeszcze zastanowić nad tym, jaki brodzik wybrać? Jeżeli tak, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Przedstawimy główne zalety brodzików niskich oraz wysokich, a także rozwiązań z odpływami montowanymi na wysokości posadzki. Współczesne kabiny prysznicowe można dopasować do niemal każdego kształtu, podobnie jak brodziki. Czym zatem kierować się przy wyborze brodzika?

Dla kogo niski brodzik?

Obecnie to właśnie niski brodzik cieszy się największą popularnością wśród polskich rodzin. Wynika to w dużej mierze z estetyki tego rozwiązania. Mówiąc „niski brodzik”, mamy na myśli brodzik o wysokości 5-6 cm i głębokości dochodzącej do 4 cm. Tak niski próg jest ogromną zaletą dla osób kontuzjowanych, z niepełnosprawnością oraz dzieci.

Niski próg niweluje ryzyko kontuzji i umożliwia kąpiel każdemu –  bez konieczności pomocy z zewnątrz. Niski próg nie stanowi również blokady dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Mimo że jest to doskonałe rozwiązanie dla osób z niepełnosprawnością, to również osoby niemające problemów z poruszaniem się z chęcią montują w swoich łazienkach niskie brodziki.

Jakie są zalety niskiego brodzika?

Niskie brodziki wykorzystywane są w nowoczesnych i minimalistycznych łazienkach. Dzięki rozmaitym kształtom łatwo dopasować je do aranżacji łazienki oraz wymarzonej kabiny prysznicowej. Obecnie brodziki wykonuje się w głównej mierze z konglomeratu i akrylu, są to materiały wszechstronne z bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Niski brodzik to również brak problemów z zachowaniem czystości. Brak wysokich ścianek i zakamarków ułatwia i skraca czas potrzebny do jego pełnego wyczyszczenia.

Wady i zalety brodzika wysokiego

W opinii niektórych głęboki brodzik uchodzi za bardziej praktyczne rozwiązanie. W płytkim brodziku nie napuścimy wystarczającej ilości wody, by wykąpać dziecko, psa czy wyprać coś ręcznie. Wysokie brodziki mogą posiadać próg nawet do 45 cm, a ich głębokość wynosi około 20 cm. Jeżeli wybierzemy brodzik o powierzchni 1 m2 będziemy w stanie wykorzystać brodzik wielofunkcyjnie, nie ograniczając się jedynie do codziennych kąpieli.

  Jak dobrać lampy łazienkowe nad lustro? Zasady są jasne

Wśród największych wad tego rozwiązania znajduje się wysokość progu, która nie jest przyjazna osobom starszym, małym dzieciom i osobom poruszającym się na wózkach czy o kulach. Dlatego tak istotne jest, aby wybierając brodzik, zwracać uwagę na potrzeby wszystkich domowników. Jednak warto wiedzieć, że można w kabinie zamontować siedziska prysznicowe oraz rączki, które ułatwią korzystanie z prysznica osobom o ograniczonej mobilności. 

Dla kogo wysoki brodzik?

Wysoki brodzik wybierany jest głównie przez rodziny z dziećmi, gdyż możliwość ich kąpieli w pierwszych latach życia jest bardzo przydatna. Taki brodzik nie za bardzo pasuje do nowoczesnych łazienek w stylu skandynawskim, ale bez problemu odnajdzie się w wielu innych, bardziej klasycznych aranżacjach.

A może bez brodzika?

Ostatnią opcją, z jakiej można skorzystać jest zamontowanie odpływów liniowych lub punktowych. Jednak takie rozwiązanie nie jest możliwe w każdym mieszkaniu i często wymaga wcześniejszego zaplanowania, jednak o szczegóły warto zapytać fachowca.

W tej kategorii szczególnie popularne są kabiny typu walk-in, które nie mają zamykanych drzwi. Jest to niezwykle przyjazne i nowoczesne rozwiązanie. Prysznic bez brodzika sprawdza się w dosłownie każdej aranżacji i wyraźnie oddziela strefę kąpielową od pozostałej części łazienki.

Gdzie kupić brodzik dobrej jakości?

Decyzję o tym, jaki brodzik wybrać należy podjąć w dopasowaniu do swoich potrzeb i aranżacji łazienki. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na funkcjonalność brodzika – pamiętaj, że będziesz z niego korzystać codziennie i prysznic powinien pozwolić Ci odetchnąć po ciężkim dniu, a nie irytować z powodu źle dobranego brodzika. Dokonując zakupu, zwróć uwagę na producenta i gwarancję, jakiej udziela. W sklepie plytkilazienki.pl można znaleźć brodziki prysznicowe od najlepszych producentów w korzystnych cenach. Sprawdź szeroką ofertę tego sklepu i wybierz brodzik idealnie dopasowany do Twojej łazienki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here