Mop parowy
0
()

Mop parowy świetnie sprawdzi się w codziennych porządkach, zarówno w sytuacji kiedy planujemy generalne sprzątanie całego mieszkania, jak i kiedy chcemy jedynie przetrzeć np. małe zabrudzenie na podłodze. Mop parowy będzie znacznie wygodniejszy, a także lepiej wyczyści podłogę niż mop tradycyjny. A przede wszystkim pozwoli pozbyć się nieatrakcyjnych smug.

Dlaczego warto zakupić mop parowy?

Nowoczesne mopy parowe mają wiele zalet. Przede wszystkim są one lekkie i poręczne, dzięki czemu sprzątanie będzie łatwiejsze i nie będzie wymagało nadmiernego wysiłku. Mop będzie też łatwy do przechowywania. Jego największą zaletą jest to, że działa całkowicie bezprzewodowo. Można więc nim swobodnie umyć całe mieszkania, bez martwienia się o to, czy w pobliżu znajduje się kontakt. Dodatkowo przy pomocy mopa uda się dotrzeć nawet do najmniejszych zakamarków pomieszczenia i wszystko dokładnie wyczyścić.

Mop przyda się zarówno wtedy, kiedy chcemy dokładnie wyczyścić podłogę, jak i kiedy zamierzamy ją jedynie odświeżyć. Mop parowy poradzi sobie nawet z tłustymi plamami, a dzięki temu że mycie odbywa się na sucho, to na podłodze nie pojawią się nieestetyczne smugi czy zacieki. Co najważniejsze, mop parowy to sprzątanie bez użycia detergentów. Mopy parowe świetnie sprawdzą się w każdym mieszkaniu, gdyż są w stanie wyczyścić zarówno panele, płytki, kafelki, jak i np. dywany.

Mopa można używać również na powierzchniach szklanych, a także czyścić nim np. tapicerkę samochodową czy kanapę w salonie. Sprzątanie przy użyciu mopa parowego będzie też zdecydowanie bardziej komfortowe, gdyż nie wymaga zginania się i tym samym przyjmowania pozycji niewygodnej dla kręgosłupa. Mopy parowe są pionowe, dodatkowo często mają rączkę z regulowaną wysokością, którą można dostosować odpowiednio do swojego wzrostu. Sprzątanie za pomocą mopa parowego będzie też korzystne dla zdrowia, gdyż wysoka temperatura pomoże usunąć wszelkie alergeny.

  Jaki powinien być dobry odkurzacz piorący?

Na co zwrócić uwagę wybierając mop parowy?

Odpowiedni wybór mopa zależy przede wszystkim od potrzeb, a także wielkości czy kształtu pomieszczenia. Najlepiej wybrać model mopa z ruchomą głowicą, dzięki czemu sprzątanie będzie dokładniejsze, a także dużo bardziej komfortowe. Im większa głowica mopa, tym szybsze sprzątanie, gdyż uda się wtedy pozbierać więcej zanieczyszczeń za jednym razem niż w przypadku mniejszych mopów. Samą wielkość głowicy warto jednak dostosować odpowiednio dla siebie, tak aby wygodnie było nam nią poruszać i tym samym łatwiej się sprzątało.

Mopy parowe dostępne są w różnych kształtach. W zależności od swoich preferencji, a także kształtu pomieszczenia, można wybrać np. mopa trójkatnego, albo zdecydować się na model z różnymi końcówkami, które można dowolnie zmieniać. Oprócz dokładnego sprzątania i wygody podczas korzystania z mopa, urządzenie musi też być łatwe w obsłudze, a także konserwacji.

Zbiornik na wodę powinien być łatwy do wyjęcia, a całe urządzenie proste do utrzymania w czystości. Niektóre modele mopów parowych posiadają wbudowany aktywny filtr węglowy. Ma on za zadanie zmiękczać wodę, dzięki czemu urządzenie będzie działać lepiej, a także zachowa odpowiednią jakość sprzątania na dłużej, bez konieczności wymiany mopa na nowy po zaledwie kilku myciach.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here