Białe drzwi do łazienki
5
(2)

Nowoczesne drzwi do łazienki – z ościeżnicą stalową

Jakie drzwi będą najlepsze do łazienki? Ze względu na panującą w tym pomieszczeniu sporą wilgotność i częste zmiany temperatury, warto wybrać drzwi z ościeżnicami stalowymi, które stanowią doskonałą alternatywę dla ościeżnic okleinowanych. Tego rodzaju ościeżnice wykazują podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, negatywne działanie wilgoci i zmiennej temperatury, dlatego świetnie sobie poradzą w trudnych, łazienkowych warunkach. Trzeba przy tym dodać, że ościeżnice stalowe PORTA są nie tylko wytrzymałe, ale też bardzo stylowe i będą świetnym dodatkiem do nowoczesnych wnętrz.

Stalowa ościeżnica będzie tak samo dobrze wyglądać w połączeniu z białymi drzwiami, jak i tymi pokrytymi okleiną w kolorze drewna. Dostępne kolory ościeżnic stalowych z oferty PORTA to między innymi klasyczny Biały MAT, nowoczesny Czarny MAT oraz Czarny Struktura, a także odcienie szarości, czyli Popielaty MAT i Antracyt, które świetnie uzupełniają wnętrza w stylu loftowym i minimalistycznym. Brąz oraz beż będą pasowały do skrzydeł w odcieniach naturalnego drewna.  

Wentylacja w drzwiach wewnętrznych
Wentylacja w drzwiach wewnętrznych

Drzwi do łazienki – pamiętaj o wentylacji

Wentylacja odgrywa istotne znaczenie w przypadku drzwi łazienkowych. Wszystko dlatego, że łazienka jest pomieszczeniem szczególnie narażonym na wilgoć. Jeśli para, która powstaje m.in. podczas brania kąpieli lub prysznica, nie będzie miała swojego ujścia poza łazienką, zacznie się skraplać. Przez to, na ścianach pomieszczenia zapanują idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni. Taka sytuacja, z czasem będzie groźna dla zdrowia mieszkańców gdyż może powodować na przykład alergie.

Porta DESIRE - białe drzwi do łazienki
Porta DESIRE – białe drzwi do łazienki

Jak widać, kwestia zapewnienia optymalnej wentylacji w drzwiach do łazienki jest bardzo istotna. Jak można to zrobić? Jest to możliwe na kilka sposobów, a mianowicie, za pomocą:

  • kratki wentylacyjnej – umieszcza się ją w dolnej części skrzydła,
  • podcięcia wentylacyjnego – wykonuje się je w dolnej części skrzydła w taki sposób, by powstała szczelina między podłogą a skrzydłem,
  • tulei wentylacyjnych – to nic innego, jak okrągłe otwory, które znajdują się w dolnej części skrzydła,
  • szczeliny wentylacyjnej – to subtelne wycięcia w konstrukcji drzwi, chociaż są umieszczane niemal na 80% szerokości, są widoczne jedynie w postaci niewielkiej szczeliny.
  Mozaika w łazience. 20 pomysłów na ciekawą aranżację - łazienka z mozaiką

Drzwi łazienkowe – zadbaj o detale

Nowoczesne drzwi do łazienki potrzebują odpowiedniej oprawy. Żeby jak najlepiej się prezentowały, należy zadbać o każdy detal, w tym również klamki. Dobrym pomysłem jest dobieranie koloru klamki pod kolor ościeżnicy. Czarna ościeżnica będzie doskonale prezentować się w połączeniu z czarną klamką. Podobnie będzie w przypadku tych samych elementów, ale w białym kolorze. Ciekawe połączenie można uzyskać, łącząc drzwi w kolorze drewna z czarną ościeżnicą i czarną klamką. Taki zestaw świetnie dopełni aranżację nowoczesnej łazienki.

Artykuł sponsorowany

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here