Szukasz odpowiednich drzwi do łazienki? Zobacz czym kierować się przy ich wyborze!
5
(2)

W przypadku wyboru drzwi do łazienki, z której korzystają wszyscy domownicy ważna jest przede wszystkim intymność. Rozważając zakup konkretnego modelu skrzydła zwróćmy uwagę na stopień przeszklenia oraz przepuszczalność zastosowanego szkła. Ważny jest także wystrój łazienki. Radzimy, jak wybrać drzwi do łazienki.

Jak wybrać drzwi do łazienki?

Na rynku mamy duży wybór szyb – najczęściej jednak stosuje się szybę mleczną lub decormat, która minimalizuje widoczność osób za drzwiami. ( Jeżeli mamy osobistą łazienkę w sypialni możemy pokusić się odrzwi całoszklane gładkie bądź wzorem).

Pamiętajmy również, aby zapewnić w pomieszczeniu odpowiednią wentylację. Producenci oferują wiele rozwiązań: nowoczesne podcięcie wentylacyjne – co jest obecnie częściej praktykowane bądź klasyczne tuleje wentylacyjne pcv lub metalowe.

Niektórzy producenci mają w ofercie do wyboru również szczelinę wentylacyjną. Jeżeli posiadamy w łazience piecyk gazowy musimy zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza – tutaj zaleca się zastosowanie kratki wentylacyjnej. Jeśli nie stosujemy tego typu ogrzewania możemy pozwolić sobie na opcje opisane powyżej.

Drzwi wyposażone w lustro do przedpokoju lub łazienki?

W łazience lub przedpokoju – zwłaszcza, gdy ich powierzchnia jest mała – warto rozważyć wyposażenie drzwi w lustro, dzięki czemu optycznie powiększymy pomieszczenia. Lustro można zastosować po jednej lub po obu stronach skrzydła.

Liczymy, że pomogliśmy tym czytelnikom, których nurtowało pytanie „Czym kierować się przy wyborze drzwi do łazienki?” – za pomoc przy redakcji tego artykułu dziękujemy  firmie GERDEX Drzwi i Okna.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Czerwień w łazience. Urządzamy graficzną, nowoczesną łazienkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here