Moda na lofty
3.7
(50)

Mieszkania w budynkach pofabrycznych mają wiele uroku, jednak są niezwykłą rzadkością. Nie każdy może sobie pozwolić na mieszkanie w tradycyjnym, wiekowym lofcie. Dlatego wiele nowych mieszkań budowanych jest na styl loftowy. Czym zatem różnią się „soft lofty” od klasycznych pofabrycznych mieszkań.

Skąd się wzięła moda na lofty?

Lofty to popularne określenie mieszkań, znajdujących się w budynkach pofabrycznych. Moda na te wnętrza rozpoczęła w latach 70. XX wieku a dziś przeżywa swój największy rozkwit i to nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Samo słowo „loft” tłumaczy się jako studio lub poddasze czy też górne piętro magazynu lub budynku przemysłowego.

Cechy charakterystyczne dla stylu loftowego

Imponująca przestrzeń, industrialny styl i ciekawe dodatki – te elementy najlepiej określają mieszkanie urządzone w klimacie loftu. We wnętrzach tego typu króluje surowy klimat i neutralna kolorystyka. Niezwykle pożądanym trendem są tu również beton, cegła i plątanina widocznych kabli, rur i instalacji. Materiały używane w aranżacji wnętrz loftowych to oprócz wspomnianej cegły i betonu, również drewno, stal i szkło. Jeżeli chodzi o dodatki doskonale sprawdzi się tu zasada „im mniej tym lepiej“.
Oryginalne kompleksy mieszkalne, zaaranżowane w budynkach pofabrycznych to niestety w Polsce rzadkość. Najwięcej hard loftów – czyli oryginalnych pofabrycznych mieszkań – znajduje się w Łodzi i na Śląsku. Zniszczona po II wojnie światowej Warszawa nie może się niestety poszczycić wieloma budynkami poprzemysłowymi, zaadaptowanymi na lokale mieszkalne.

Soft lofty – co to takiego?

Modę na mieszkania w stylu loft i brak tej ciekawej architektury w naszym kraju postanowili wykorzystać właściciele firm budowlanych. Wielu z nich zajęło się budową nowych budynków stylizowanych na ten właśnie pofabryczny styl. Soft lofty – taką nazwę zyskały budowane od podstaw kompleksy mieszkalne, stylizowane na apartamenty pofabryczne. Właśnie w jednym z takich stylizowanych budynków będziemy przeprowadzać metamorfozę aż trzech mieszkań: odcinek 7, odcinek 8, odcinek 10.

  Loftowa łazienka

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.7 / 5. Ilość ocen: 50

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here