Moda na lofty
3.7
(50)

Mieszkania w budynkach pofabrycznych mają wiele uroku, jednak są niezwykłą rzadkością. Nie każdy może sobie pozwolić na mieszkanie w tradycyjnym, wiekowym lofcie. Dlatego wiele nowych mieszkań budowanych jest na styl loftowy. Czym zatem różnią się „soft lofty” od klasycznych pofabrycznych mieszkań.

Spis treści artykułu:

Skąd się wzięła moda na lofty?

Lofty to popularne określenie mieszkań, znajdujących się w budynkach pofabrycznych. Moda na te wnętrza rozpoczęła w latach 70. XX wieku a dziś przeżywa swój największy rozkwit i to nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Samo słowo „loft” tłumaczy się jako studio lub poddasze czy też górne piętro magazynu lub budynku przemysłowego.

Cechy charakterystyczne dla stylu loftowego

Imponująca przestrzeń, industrialny styl i ciekawe dodatki – te elementy najlepiej określają mieszkanie urządzone w klimacie loftu. We wnętrzach tego typu króluje surowy klimat i neutralna kolorystyka. Niezwykle pożądanym trendem są tu również beton, cegła i plątanina widocznych kabli, rur i instalacji. Materiały używane w aranżacji wnętrz loftowych to oprócz wspomnianej cegły i betonu, również drewno, stal i szkło. Jeżeli chodzi o dodatki doskonale sprawdzi się tu zasada „im mniej tym lepiej“.
Oryginalne kompleksy mieszkalne, zaaranżowane w budynkach pofabrycznych to niestety w Polsce rzadkość. Najwięcej hard loftów – czyli oryginalnych pofabrycznych mieszkań – znajduje się w Łodzi i na Śląsku. Zniszczona po II wojnie światowej Warszawa nie może się niestety poszczycić wieloma budynkami poprzemysłowymi, zaadaptowanymi na lokale mieszkalne.

Soft lofty – co to takiego?

Modę na mieszkania w stylu loft i brak tej ciekawej architektury w naszym kraju postanowili wykorzystać właściciele firm budowlanych. Wielu z nich zajęło się budową nowych budynków stylizowanych na ten właśnie pofabryczny styl. Soft lofty – taką nazwę zyskały budowane od podstaw kompleksy mieszkalne, stylizowane na apartamenty pofabryczne. Właśnie w jednym z takich stylizowanych budynków będziemy przeprowadzać metamorfozę aż trzech mieszkań: odcinek 7, odcinek 8, odcinek 10.

  Loftowa łazienka

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.7 / 5. Ilość ocen: 50

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here