Marzy ci sie mieszkanie w stylu loft? Zajrzyj do naszej galerii i zobacz, jak je urządzić.
5
(3)

Lofty to popularne określenie mieszkań, znajdujących się w budynkach pofabrycznych. Moda na te wnętrza rozpoczęła w latach 70. XX wieku a dziś jest już w pełnym rozkwicie. Wiele osób decyduje się na kupno loftu, zamiast klasycznych mieszkań. Inaczej zwane są studiami i urządza się  je w stylu, który przypomina surowe wnętrza fabryk, a jednocześnie jest funkcjonalny i wygodny. Jak urządzić mieszkanie w stylu loft? Jakim stylem kierować się przy projektowaniu tego pofabrycznego lokum? Oto nasz pomysł na to wnętrze.

Loft czy mieszkanie w stylu loft?

Moda na lofty, jako miejsce do mieszkania, przeżywa swój rozkwit i to nie tylko za granicą. Mieszkania w stylu loft są niezwykle pożądane również w kraju nad Wisłą. Największą popularnością cieszą się lofty w miastach, które słyną z industrialnej architektury i wielu pofarbycznych budynków. Budynki te są obecnie adaptowane na lofty.

Słowo „loft” tłumaczy się jako poddasze, studio czy górne piętro magazynu lub budynku handlowego. Przyjmuje się, że mieszkania znajdujące się w starej fabryce lub w innym budynku poprzemysłowym urządza się w surowym, industrialnym stylu.

Modę na mieszkania w stylu loft postanowili także wykorzystać właściciele firm budowlanych, którzy zajęli się budową nowych mieszkań w tym właśnie stylu.  Rzadko przypominają one jednak swoim stylem awangardowe, designerskie mieszkania lub całe piętra czy poddasza stylizowane w taki sposób, żeby przypominały pomieszczenie produkcyjne przystosowane do zamieszkania.

Loft w budynku pofabrycznym

Tak więc idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy marzą o lofcie, jest poddasze w pofabrycznym budynku, które dowolnie można stylizować. Metamorfozę jednego z takich wnętrz można było podziwiać w 104 i 105 odcinku Dekoratorni.

Po remoncie surowe wnętrze poddasza w stanie deweloperskim nabrało odrobiny ciepła i charakteru. Projektanci postanowili połączyć we wnętrzu styl industrialny ze skandynawskim klimatem. Ciepłą, czerwoną cegłę na ścianie równoważy biel pozostałych ścian i beton na suficie. Kontrastem dla tego surowego stylu jest zdecydowanie drewniana podłoga i wszechobecna zieleń.

  Aranżacja wnętrz: dodatki w słonecznych kolorach

Zobaczcie, jak wyglądało to mieszkanie w stylu loft po metamorfozie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here