Zieleń we wnetrzach
0
()

Wnętrza industrialne, oryginalne pofabryczne lofty są cenione przez wzgląd na swój surowy klimat. Budynki pofabryczne coraz częściej przerabiane są na lokale mieszkalne lub biura – siedziby nowoczesnych firm. Jak jednak złagodzić surowość stali i betonu w tych wnętrzach? Jakie zabiegi stosują architekci? Doskonałym  sposobem na ożywienie wnętrz w surowym klimacie jest wprowadzenie do pomieszczenia odrobiny zieleni. Jak? Oto nasz sprawdzony pomysł!

Lofty – idealnie miejsce na biuro

Siedziba dużej firmy musi być przestronna i przede wszystkim dobrze rozplanowana. Właściciele dużych agencji reklamowych, prestiżowych czasopism czy innych firm coraz chętniej przenoszą swoje siedziby do przestronnych budynków pofabrycznych. Lofty wydają się być miejscem idealnym na biuro czy siedzibę firmy. Minusem wnętrz w loftowym klimacie jest jednak ich surowy charakter. Praca w takim otoczeniu może przypominać dawną pracę przy produkcji, gdzie liczyła się jedynie efektywność, a nie dobro i zadowolenie pracownika.

Zieleń w industrialnych wnętrzach

Obecnie na rynku istnieje wiele ciekawych pomysłów na ocieplenie wizerunku pofabrycznego lokum. Jednym z nich jest wprowadzenie do wnętrza odrobiny zieleni. Mowa tu jednak nie o samej barwie a o prawdziwej zieleni, kojarzącej się z naturą… o drzewach, pnączach a nawet mchu. Co to ma jednak wspólnego z aranżacją wnętrz loftowych? Wymienione materiały stanowią idealną bazę dla okładzin ściennych.

Oto przykład wnętrza loftowego z zastosowaniem zieleni. Jedna ze ścian ozdobiona została sztucznym zielonym pnączem, które dodatkowo odpowiednio oświetlono. Doskonale sprawdzi się w tej roli również prawdziwy, „żywy” mech – produkt łatwy w utrzymaniu, gdyż wodę czerpie z wilgoci panującej we wnętrzu. Dodatkowo idealnie pochłania kurz i jak każda roślina wzbogaca otoczenie w tlen. Jeżeli szukamy tańszych rozwiązań można również pokusić się o fototapetę przedstawiającą prawdziwy las.

  Na co zwrócić uwagę, wybierając mieszkanie?

Oto kilka aranżacji loftowych wnętrz, otulonych zielenią.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Jak można pisać takie rzeczy, mech montowany ja ścianach nie jest żywy i nie czerwone wilgoci z otoczenia. Na rynku są dwa rodzaje mchu/porostów. Chrobotek suszony i odbarwiały, żona rewelacja i mech leśny stabilizowany. Jest to produkt naturalny jednak nie wymaga żadnej konserwacji, dodatkowych instalacji jak w przypadku tradycyjnych ścian. Więcej informacji na everlastingflowers.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here