drzwi-wewnetrzne-castorama
0
()

Kolor drzwi

Dobierając kolor drzwi wewnętrznych, warto kierować się odniesieniami kolorystycznymi. Najprostszym rozwiązaniem jest dobranie koloru drzwi do paneli podłogowych lub desek. Dzięki temu cała kompozycja będzie spójna.

Możemy także dobrać drzwi na zasadzie kontrastu – do każdego rodzaju paneli będą pasowały białe drzwi. Innym sposobem np. jeśli podłoga jest pokryta płytkami podłogowymi, jest dostosowanie barwy skrzydła drzwiowego oraz ościeżnicy do elementów stolarki okiennej. Więcej ciekawych informacji na temat doboru drzwi wewnętrznych można znaleźć w artykule http://wspolczesnakobieta.pl/czas-na-wybor-drzwi-wewnetrznych-czym-sie-kierowac/

Pełne lub przeszklone

Jeśli wiemy już, jaki kolor drzwi najlepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu, musimy wybrać pomiędzy drzwiami przeszklonymi lub pełnymi. Te pierwsze zapewnią nam dopływ światła dziennego np. do korytarza, w którym nie ma okna.

 

Ponadto drzwi z przeszkleniami sprawiają wrażenie lżejszych i nie przytłaczają optycznie stylizacji, dlatego mogą być szczególnie dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których aranżacji prym wiodą ciemne barwy. Przeszklenia w drzwiach mogą mieć różne formy i różnić się zdobieniami, jednak zazwyczaj jest to prostokątna szyba wyposażona w szprosy. Z kolei drzwi pełne zapewniają większe poczucie prywatności w pomieszczeniach – lepiej izolują akustycznie niż ich odpowiedniki z przeszkleniami oraz całkowicie zasłaniają wnętrze po zamknięciu. Drzwi wewnętrzne tego typu, zarówno pełne, jak i przeszklone, znajdziemy na: http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/drzwi-wewnetrzne.html

ico1_jakie_drzwi_do_pokoju_dziecka

Elementy dekoracyjne

Drzwi wewnętrzne zdobią nie tylko przeszklenia i szprosy. Na powierzchni skrzydła drzwiowego mogą być również wykonane eleganckie frezowania, które nadają im rustykalny charakter. Tego typu drzwi, zwłaszcza w białym kolorze znakomicie sprawdzą się np. w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim lub shabby chic, gdzie nie brakuje bielonych i postarzanych dodatków. Z kolei minimalistyczne drzwi z bardzo wąskimi szybami, liczącymi około 2 centymetrów szerokości, będą doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz.

  Żarówki LED – jak wybrać odpowiednie

 

Co więcej, o dekoracyjnym charakterze drzwi decydują również ościeżnice. Zwłaszcza te regulowane, które zajmują sporo miejsca sprawiają, że drzwi prezentują się jeszcze lepiej. Większość ościeżnic jest utrzymana w minimalistycznej stylistyce, jednak na rynku są dostępne np. frezowane. Kolejnym elementem są klamki i zawiasy – te elementy tylko pozornie pełnią jedynie użytkową rolę. Zawiasy np. w czarnym kolorze, uzupełnione o okucia, które umieścimy na skrzydle drzwiowym dodatkowo je ozdobią. Z kolei klamka może bardzo wiele zmienić w stylizacji – dzięki niej podkreślimy nowoczesny charakter drzwi lub wręcz przeciwnie, zaakcentujemy ich rustykalną stylistykę.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here