lampy-ogrodowe3
0
()

Na rynku dostępnych obecnie jest tak wiele lamp zewnętrznych, że aż trudno podjąć ostateczną decyzję. Czym się kierować w wyborze?

lampy-ogrodowe2Wytrzymałość
Lampy zewnętrzne są narażone na o wiele bardziej wymagające czynniki niż lampy domowe. Dlatego też powinny być wykonane z lepszej jakości i bardziej trwałych materiałów. Kupując lampy do ogrodu miejmy na uwadze, że będą one narażone na działanie niskich i bardzo wysokich temperatur, a także deszczu i śniegu. Dlatego nie warto wydawać pieniędzy na tanie lampy z miękkiego i podatnego na korozję metalu – ponieważ niebawem będziemy musieli wydać je ponownie. Tym razem na lepszy sprzęt.

Funkcjonalność
Zastanówmy się, do czego konkretne oświetlenie ma nam służyć. Jeśli chcemy podkreślić piękno ogrodu, dobrze sprawdzą się punktowe lampki wkopane w ziemię lub wmontowane w bruk alejek. Umieszczajmy je w miejscach takich jak skalniaki lub grządki kwiatów. To także dobry sposób na oświetlenie podjazdu do domu, z jednoczesnym oświetleniem iglaków, które znajdują się wzdłuż niego. Pięknie prezentują się także lampy ogrodowe stojące, zwłaszcza w towarzystwie oczek wodnych oraz żeliwnych ławek i huśtawek. Przywodzą na myśl romantyczne parki i zachęcają do przebywania w ich blasku.

Jeśli pragniemy oświetlić taras lub inne miejsce przylegające bezpośrednio do domu lub budynku znajdującego się w ogrodzie, warto pomyśleć nad wygodnym rozmieszczeniem lamp typu kinkiety zewnętrzne. Uważajmy jednak, aby nie wieszać ich zbyt gęsto, a także by ich moc mogła być przez nas kontrolowana. Jeśli często urządzamy przyjęcia lub kolacje rodzinne na tarasie, wygodna jest możliwość zwiększenia mocy światła do rozstawiania talerzy czy przygotowywania potraw na grillu. W trakcie biesiady światło może być bardziej subtelne.

Co za dużo, to niezdrowolampy-ogrodowe
Generalnie obowiązującym obecnie trendem zarówno w aranżacji wnętrz, jak i także ogrodów, jest minimalizm. Planując ogród pamiętaj, że oczywiście nie mogą w nim panować egipskie ciemności, jednak jeśli będzie mienić się światłami Las Vegas także nie będzie to estetycznie interesujące rozwiązanie. Dlatego wybierając oświetlenie ogrodowe zdecyduj się na jeden styl i konsekwentnie go stosuj. Dobrym sposobem jest narysowanie sobie na kartce planu ogrodu oraz naniesienie punktowo lamp, które chcielibyśmy w nim umieścić. Nie wymaga to wielkich umiejętności, jednak jeśli nie czujesz się pewnie w aranżowaniu zieleni, możesz poprosić o pomoc wykwalifikowanego specjalistę lub pracownika dobrego sklepu z oświetleniem.

  Altana ogrodowa - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Artykuł przygotowany przy współpracy ze sklepem oferującym oświetlenie dla domu i ogrodu studioswiatła.pl

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here