Salon_kuchnia_oli_Zak (3)
5
(1)

Na dwudzieste urodziny Ola Żak dostała w prezencie własne mieszkanie. Ten prezent – niespodzianka od rodziców do końca był tajemnicą.

Ola nie wiedziała, jakie cuda dzieją się za drzwiami jej nowego mieszkania, gdyż pieczę nad remontem sprawowali rodzice – Cezary Żak i Katarzyna Żak. Mimo kilku nieporozumień, stresujących momentów i sporów w kwestii koloru, dekoratorki świetnie trafiły w gust młodej właścicielki. Zobaczcie jak wygląda mieszkanie Oli Żak, córki Cezarego i Katarzyny Żak.

Salon z aneksem Oli Żak

Podczas remontu mieszkania obyło się na szczęście bez przestawiania ścian, gdyż układ dawał bardzo duże możliwości aranżacyjne. Najważniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu jest oczywiście salon z aneksem kuchennym. Kuchnia na pierwszy rzut oka jest błyszcząca i czysta. A wszystko to dzięki białym, lakierowanym frontom kuchennej zabudowy oraz pomarańczowej szybie, która jest zamontowana pomiędzy blatem a kuchennymi szafkami. Pomarańcz, wraz z zielenią ścianki dzielącej kuchnię od przedpokoju tworzą połączenie bardzo energetyczne.

W mieszkaniu jest jednak dużo więcej mocnych kolorów. Ich dobrą koegzystencję zapewnia biel ścian i jasne meble.

Aranżacja salonu z kolei została zdominowana przez przepiękny, glamourowy narożnik o barwie maliny. Jedyną ozdobą salonu jest obraz Marilyn Monroe, wiszący na ścianie naprzeciw narożnika. Zielona stojąca lampa pełni nie tylko zadanie doświetlenia wnętrza, ale jest też zdecydowaną dekoracją salonu.

W tym niewielkim wnętrzu znalazło się ponadto miejsce na niewielkie biurko do nauki i pracy.

Przedpokój Oli Żak

Ola jest ogromną fanką Marilyn Monroe i właśnie dlatego co i rusz w mieszkaniu napotykamy portrety MM. Największy wita nas w samym wejściu – jest to czarno-biała fototapeta ze zdjęciem aktorki. To ona nadaje ton tej części mieszkania. Ściana w przedpokoju została pomalowana na czarno, czarny jest blat stolika i zabawne naklejki, przedstawiające wieszaki na ubrania. Żeby jednak nie bylo tu zbyt ciemno, przedpokój powiększają optycznie i rozświetlają duże lustra, które zostały umieszczone na drzwiach szafy.

  Modne schody do domku jednorodzinnego

Łazienka Oli Żak

W łazience projektantki zaproponowały klasyczną tonację – biel i czerń. Białe są ściany, wanna oraz szafki z blatem pod umywalkę. Podłoga, ściana z toaletą i szafka, która się na tej ścianie znajduje są w kolorze ciemnym – grafitowym. Jest to klasyczne wnętrze w lasycznych kolorach, które zdecydowanie ożywia jeden, mocny element wystroju, jakim jest żółty sufit. Dzięki temu, że kolor ten odbija się w wielkim lustrze ociepla wygląd całej łazienki.

Sypialnia Oli Żak

W sypialni króluje fiolet. Kolor ten nadaje wnętrzu odrobiny powagi i charakteru glamour – jest to wnętrze, w którym chciałaby mieszkać każda młoda dziewczyna. Fiolet ściany za łóżkiem i purpurę na łóżku zdecydowanie rozjaśnia biała ściana i lustro umieszczone naprzeciw łóżka. Znalazło się tu również miejsce na pojemną garderobę. To poważne wnętrze ożywia zdecydowanie fototapeta naprzeciw łóżka z cikawym kwiatowym motywem.

 

Projekt wnętrza Magda Borowiak i Sylwia Michalska dla programu Dekoratornia

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here