Zasłony - czym kierować się przy wyborze
5
(1)

Spis treści artykułu:

Zasłony do dużego salonu

Duży salon to pomieszczenie emanujące dostojeństwem i klasą. Dla podkreślenia stylu warto zdecydować się na grube i ciężkie zasłony. Jeśli nie będą zasłaniane, mogą nawet leżeć na podłodze. Takie zasłony można uszyć z weluru, welwetu lub aksamitu. Te tkaniny nie tylko ładnie wyglądają, potrafią też odciąć dopływ promieni słonecznych, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Ciężkie zasłony powinny być na tyle szerokie, by materiału wystarczyło na poukładanie ich w pionowe fałdy – wtedy wyglądają najlepiej. Opcjonalnie można je upiąć z boku okna chwostami lub taśmami. Ten zabieg jeszcze bardziej podkreśli klasę wnętrza – podpowiada Jowita Łabys, dekoratorka i blogerka marki Eurofirany.

Trochę inaczej przedstawia się sytuacja, jeśli salon urządzono w stylu skandynawskim, który jest synonimem prostoty i lekkości. Tu bardziej odpowiednie będą lekkie tkaniny, podobne do tych, które wiesza się w małych pokojach.

Zasłony do dużego salonu

Zasłony do małego pokoju

Grube i ciężkie zasłony w małym pokoju mogą zrobić przytłaczające wrażenie. Tu potrzeba lekkości, a więc zasłon uszytych z zupełnie innych tkanin. Wybór najczęściej pada na mikrowłókno – lekką tkaninę łatwą w utrzymaniu czystości. Lekkie zasłony można też uszyć z woalu lub tiulu. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo cienkie tkaniny nie mają zdolności do zatrzymywania promieni słonecznych, dlatego, jeśli okna wychodzą na południe, trzeba pomyśleć o innym rozwiązaniu, na przykład zasłonie na podszewce. Natomiast doskonale sprawdzą się przy oknach wychodzących na północ lub na zachód.

Zasłony do kuchni

Kuchnia to dość specyficzne miejsce. Zasłony kuchenne są nie tylko dekoracją, pełnią też funkcję czysto praktyczną – czasem słońca jest za dużo i przeszkadza w pracy. Z jednej strony dobrze jest postawić na tkaniny przynajmniej częściowo nieprzepuszczające światła, z drugiej – zasłony do kuchni powinny być łatwe w utrzymaniu czystości. Na pewno nie sprawdzi się woal, który trzeba prać ręcznie.

  Jakie wybrać kubki do kawy i herbaty? W czym pić gorące napoje?

Wybierając zasłonę do kuchni, można postawić na mikrowłókno, lekkie i łatwe w praniu.

Nie poleca się grubych tkanin typu welwet czy welur. Są bardzo dekoracyjne, ale łatwo pochłaniają zapachy. W kuchni dobrze sprawdzą się rolety, a nawet modne w ostatnim czasie łączenie rolet i zasłon. Ciekawe inspiracje można znaleźć w katalogu dostępnym na stronie internetowej marki Eurofirany.

Przeczytaj także: Zasłony – o czym powinniśmy pamiętać wybierając zasłony do salonu?

Zasłony do małego pokoju

Zasłony do sypialni

Zasłony do sypialni powinny przede wszystkim chronić przed nadmiarem promieni słonecznych. I to nie tylko dlatego, że czasem lubimy się zdrzemnąć w dzień i przyda się możliwość stworzenia półmroku. Trzeba pamiętać, że w sezonie letnim już kilka godzin po północy robi się jasno. Jeśli okna sypialni wychodzą na wschód lub południowy wschód, można zapomnieć o dobrych warunkach do spania.

Wystrój sypialni powinien wprowadzać nastrój relaksu, odpoczynku, odprężenia. Tu dobrze wyglądają miękko układające się w pionowe fałdy ciężkie zasłony z weluru, welwetu lub aksamitu. Szczególnie welur i welwet ze swoim delikatnym futerkiem idealnie sprawdzą się w sypialni. Nadadzą pomieszczeniu przytulnej, domowej atmosfery sprzyjającej odprężeniu.

Eurofirany to firma z dwudziestoośmioletnią tradycją. Swoim klientom oferuje stylowe dodatki i dekoracyjne tkaniny. Zamówienia na firany, rolety i zasłony na eurofirany.com.pl można składać za pomocą kalkulatora szycia dostępnego w sklepie online lub w jednym z kilkudziesięciu salonów stacjonarnych w całym kraju. Niedawno w ofercie marki pojawiły się trzy nowe kolekcje: Ella Line, Diva Line i Reina Line. Na stronie internetowej dostępny jest blog firmowy, w który można znaleźć między innymi wszystkie szczegóły programu: „Metamorfoza twojego wnętrza”.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here