Drewniana_zabudowa_grzejnika (7)
4.7
(3)

Czasy, kiedy grzejniki odstraszały nieciekawym i mało oryginalnym wyglądem minęły. Obecnie nie tylko ogrzewają pomieszczenia, ale mają wyjątkowy, designerski styl, który sprawia, że mogą być ozdobą domu. Oczywiście nie są one tanie i urządzając cały dom lub mieszkanie trzeba by było się nieźle wykosztować. 

Można oczywiście kuić standardowe, proste w wyglądzie gdziejniki, które nie będą odstraszały, ale też nie będą ozdobą naszego wnętrza. Rozwiązanie takie daje duże możliwości aranżacyjne. Taki klasyczny grzejnik można bowiem zabudować. Podpowiadamy jak to zrobić i czym?

Zabudowy grzejnika z płyt mdf czy z drewna?

Maskownice na kaloryfer można kupić jako gotowy produkt w sklepie. Jednak dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się być wykonanie takiej zabudowy własnoręcznie. Tylko wówczas mamy pewność, że będzie ona odpowiednio dopasowana do stylu i kolorystyki naszego wnętrza. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest wykonanie zabudowy kaloryfera z płyty mdf. płytę taką możemy dostosować do rozmiaru i pomalowac na wybrany przez siebie kolor (najlepiej kolor ściany lub klasyczną biel). Musimy jednak pamiętać, żeby nie zabudowywać grzejnika całkowicie. Powinien on być w miarę możliwości odsłonięty. Powinniśmy zatem pozostawić górę, dół i boki grzejnika nie osłonięte, żeby ciepłe powietrze mogło swobodnie krążyc po pomieszczeniu.

Lepszym rozwiązaniem, choć też i nieco droższym i wymagającym więcej pracy, są zabudowy grzejnika wykonane z drewna. Możemy do tego celu użyć listew drewnianych, połączonych ze sobą w dowolnych konfiguracjach, lub też konstrukcji ażurowych, których wykonanie lepiej jednak zlecić specjalistom.

Drewniane ażurowe zabudowy kaloryfera od Decopanel

Drewniane, ażurowe panele dekoracyjne, które z powodzeniem zasłonią Twój grzejnik można również kupić. Jeżeli więc nie czujesz się na siłach, aby wykonać zabudowę na grzejnik własnoręcznie, firma Decopanel ma szeroki wybór spośród siedmiu, niepowtarzalnych wzorów: Acrobat, Cube, Husky, Illuminati, Paving, Regular i Similar.

  Rolety dzień noc - piękne i praktyczne

 

Panele ażurowe produkowane są na zamównienie z następujących materiałów:

  • sklejka o grubości: 10/12/18/21 mm
  • MDF o grubości 10/12/18/21/30 mm
  • HPL o grubości 12 mm
  • Dibond o grubości 3 mm

Osłony na grzejniki firmy Decopanel doskonale sprawdzają się również w szkołach i przedszkolach.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.7 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here