Maly_pokoj_maly_salon (2)
0
()

Głównym punktem salonu są meble wypoczynkowe – i tu stajemy przed niemałym dylematem: jaką sofę do małego salonu wybrać? Która z nich lepiej sprawdzi się w naszym wnętrzu i spełni codzienne oczekiwania? Czym powinniśmy się kierować dokonując zakupu?

Jak wybrać sofę do kawalerki?

Dobór mebli wypoczynkowych i zaprojektowanie salonu zależy nie tylko od jego wielkości i kształtu, ale te od tego, jakie funkcje będzie on pełnił w naszym domu. Salon, szczególnie właśnie w mniejszych mieszkaniach, często odgrywa rolę zarówno pokoju gościnnego, jak i jadalni, sypialni, czy nawet biura, dlatego tak ważne jest odpowiednie zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Urządzając centralne miejsce w naszym domu powinniśmy wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować – ustalić ile mebli zmieści się w naszym wnętrzu oraz to, w jakiej konfiguracji i ustawieniu sprawdzą się najlepiej.

 

Pamiętajmy też, że z salonu korzystają wszyscy członkowie rodziny, dlatego powinien spełniać potrzeby każdego domownika. Jest miejscem krótkich drzemek, oglądania telewizji, czytania, zabaw z dziećmi, a także wspólnych posiłków czy przyjmowania gości. – To jedno pomieszczenie spełnia tak wiele funkcji i właśnie dlatego powinniśmy zadbać o to, żeby nasze meble były funkcjonalne, dawały maksymalny komfort, były solidnie wykonane, a przy tym stanowiły spójny element aranżacji wnętrza.

Sofy z funkcją spania w małym salonie

W małym salonie najlepiej sprawdzą się sofy. Jeżeli marzymy o dużej sofie, pamiętajmy, żeby odpowiednio ją ustawić – tak, żeby nie ograniczała już i tak niewielkiej przestrzeni. Sofy są też dużo wygodniejsze od narożników, jeżeli bierzemy pod rozwagę również to, że nasz salon ma być równocześnie sypialnią. Sofy z funkcją spania wydają się być najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o kawalerkę, ale też większe mieszkania, w których to salon pełni rolę pokoju gościnnego.

  Meblościanki powracają - zamów w Meble Arkadius!

Sofa Cloud z funkcją spania od Inspirium

Sofa Cloud jest nowoczesną sofą dla najbardziej wymagających miłośników nowoczesnego wzornictwa, jak i funkcjonalności. Jest wygodna i komfortowa, posiada ergonomiczne oparcie, które idealnie dopasowuje się do osoby siedzącej, wspierając odcinek lędzwiowy. 

Mechanizm rozkładania sofy opiera się na systemie Sedaflex 10M, który zapewnia prostotę rozkładania i równą powierzchnię spania. Solidny stelaż i dopasowany do niego materac sprężynowy o wysokości 10cm gwarantuje wygodny i komfortowy sen. Ponadto tkaniana sofy nie jest narożona na nadmierną eksploatacje podczas spania. Sama tkanina jest natomiast bardzo łatwa w czyszczeniu.

Sofa ta występuje oczywiście także w wersji nierozkładanej.

Sofa Quatro z funkcją spania od Inspirium

Również w przypadku koejnej sofy – Quatro możemy korzystać z systemu rozkładania Sedaflex. Nowoczesna sofa Quatro to model, który dowodzi że wystarczy tak niewiele, aby urządzić interesujące wnętrze. Quatro łączy w sobie luksus i delikatność, która wciąż jest chętnie wybierana przy aranżacji wnętrz. Sofa zawdzięcza swoją niezwykłą miękkość wypełnieniu z dodatkiem pierza naturalnego.

Sofa Duna z funkcją spania od Inspirium

Nasza propozycja dla miłośników skandynawskich wnętrz to ekskluzywna sofa Duna. Praktyczność tej nowoczesnej sofy przejawia się w jej systemie rozkładania dzięki czemu w ciągu dnia jest wygodną i piękną sofą, a w nocy dużym i komfortowym łóżkiem. Dopracowane proporcje, subtelna linia, stylowe drewniane nóżki sprawiają, że Duna to kwintesencja nowoczesności i skandynawskiego stylu.

Sofę warto wybrać głównie ze względu na dużą, wygodną oraz prostą powierzchnie spania a także łatwy system rozkładania, z którym poradzi sobie z pewnością każdy domownik.

 

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here