Zalety okien aluminiowych
5
(1)

Estetyka okien

Aluminium i metale odgrywają ważną rolę w branży budowniczej. Dotyczy to też okien aluminiowych. O ich popularności zdecydowały m.in. względy estetyczne. Metal prezentuje się lekko, elegancko i nowocześnie. Okna takie podkreślają niekonwencjonalny i designerski charakter budynków.

Ostateczny wygląd zależy od tego, jakie jest wykończenie okien aluminiowych, które zależy głównie od koloru. Choć może on być różny, to często wybiera się odcienie szarości, biel i czerń. Idealnie współgrają z ponadczasowym charakterem okien. Nowoczesny styl to także duże przeszklenia, które są możliwe przy aluminiowej stolarce okiennej.

Solidny materiał

Zakup okien aluminiowych to trwała inwestycja. Nie zmieniają rozmiarów na skutek zmian temperatury. Aluminiowe ramy okienne są odporne na czynniki atmosferyczne. Mają mniejszą podatność na uszkodzenia niż plastikowe. Już samo aluminium jest materiałem solidnym i odpornym na rdzę.

Wysoką trwałość zyskuje się dzięki odpowiedniemu wykończeniu okien aluminiowych. Stosuje się anodowanie albo malowanie proszkowe. Obydwa te typy wykończenia zapewniają trwałość. Malowanie lakierami proszkowymi daje większą odporność na zarysowania. W jednej i drugiej opcji można zyskać zarówno naturalny metaliczny kolor, jak i wybrać spośród innych dostępnych.

Plastyczność

Metal to materiał o dużej plastyczności. Co do tego jak ma wyglądać okno są niemal nieograniczone możliwości. Kształty okien aluminiowych to np. trójkąty, trapezy, prostokąty o ściętym jednym boku. Jeśli jest potrzeba wykonania okna zakończonego łukiem, to też jest taka opcja. Dla wielu osób duża różnorodność co do kształtu okien to duża zaleta, która daje przewagę właśnie aluminium.

Pozostałe zalety okien aluminiowych

Innych zalet okien aluminiowych jest wiele. Osoby, które myślą o takiej stolarce okiennej, mają na uwadze nie tylko kwestie estetyczne. Co z parametrami takimi jak izolacja termiczna czy akustyczna? Czy takie okna mogą chronić przed włamaniem? Okna aluminiowe mają dobre parametry i pod tymi względami. O tym, jakie jest okno, decyduje cała jego konstrukcja, a nie tylko jedna cecha.

  Jak optycznie powiększyć mieszkanie?

Metal sam z siebie nie chroni przed zimnem, ale dodatkowo stosuje się w ramach okiennych przekładki izolacyjne. Jeśli jest taka potrzeba, można zamówić okna w wersji antywłamaniowej, np. z okuciami. Dodatkowo okna aluminiowe cechują się łatwością w czyszczeniu i konserwacji, w przeciwieństwie do okien drewnianych.

Korzyści płynąc z zakupu okien aluminiowych są znaczne. Zwłaszcza właściciele nowoczesnych budynków doceniają okna aluminiowe – nie tylko za ich nowoczesny styl, ale też właśnie trwałość. Ta z kolei jest zasługą zarówno materiału jak i profesjonalnej obróbki.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here