Szara łazienka z prysznicem
5
(2)

Przestrzeń w łazience

Głównym czynnikiem, jaki uwzględniają inwestorzy, jest miejsce w łazience. W tych małych lepiej sprawdza się kabina prysznicowa, zaś w salonach kąpielowych najczęściej stawia się na wannę. W małych łazienkach w blokach z reguły praktyczniejszy będzie prysznic, w wolnostojących domach, w których do dyspozycji domowników jest nawet kilka łazienek, inwestuje się w wannę.

Indywidualne potrzeby

Znaczenie mają też indywidualne preferencje domowników. Większość osób stawia na wannę, by realizować w niej relaksujące kąpiele, niczym w domowym SPA. Kabina prysznicowa lepiej sprawdza się dla aktywnych, którzy cenią sobie orzeźwiające i szybkie, poranne kąpiele.

Wanna jest lepsza w łazienkach, z których korzystają dzieci. Kąpiele są dla maluchów nie tylko przyjemniejszych, niejednokrotnie wiążą się z doskonałą zabawą, ale i bardziej bezpieczne.

Kabina prysznicowa to dobry wybór dla seniorów, głównie ze względu na wygodę użytkowania. W prysznicu może być dodatkowo zamontowane siedzisko oraz poręcz.

Oszczędności i ochrona środowiska

Coraz częściej wybór wyposażenia łazienki jest dyktowany poprzez zwracanie uwagi na potrzeby naszego środowiska i całej planety. Podczas gdy na całym świecie zaczyna brakować wody pitnej, wybieramy prysznic. Kąpiele w kabinie pozwalają zużywać nawet kilka razy mniej wody, aniżeli zabiegi higieniczne w napełnionej wannie.

Uwagę zwraca się też na oszczędności finansowe z tytułu zużycia wody – korzystając z prysznica zapłacimy sporo mniej.

Design i estetyka wnętrza

Kolejny aspekt, jaki brany jest pod uwagę przy wyborze wanny bądź prysznica, to styl aranżacji łazienki. W tych nowoczesnych, skandynawskich albo loftowych przestrzeniach świetnie sprawdza się kabina prysznicowa – przeszklona, z odpływem liniowym bądź minimalistyczna, wbudowana we wnęce. W łazienkach klasycznych, retro, prowansalskich czy glamour pięknie prezentuje się zaś wanna. Coraz częściej wybierana jest wanna wolnostojąca.

  Rolety dzień noc - piękne i praktyczne

Parametry techniczne

Bez względu na wybór wanny czy też kabiny prysznicowej, zawsze priorytetem powinna być najlepsza jakość wykonania takiego wyposażenia. Należy wziąć pod uwagę, że remont łazienkowej przestrzeni wiąże się z koniecznością ponoszenia dużych nakładów finansowych. Takie prace nie są też korzystne, patrząc na codzienny komfort funkcjonowania domowników. To dlatego zmiany w wystroju łazienki dokonywane są rzadko, najczęściej raz na kilkanaście lat. Najlepsza jakość wyposażenia sprawi, że wanna albo kabina prysznicowa będzie działać przez ten czas bez zarzutów.

Pamiętajmy również, że w łazience panują wyjątkowe warunki, należy wybierać sprzęty w pełni odporne na korozję i działanie wody. Wszelkie elementy muszą być też trwałe, bo przecież poddawane są intensywnej eksploatacji.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here