Poduszka ergonomiczna w Kaliszu
Materace w Warszawie - jaki model pozytywnie wpłynie na jakość Twojego snu?
5
(1)

Spis treści artykułu:

Poduszka ergonomiczna – czyli jaka?

Poduszka ergonomiczna, nazywana niekiedy również ortopedyczną, to specjalnie ukształtowana poduszka, której zadaniem jest odpowiednie podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa i głowy. Czym różni się taka poduszka od tradycyjnej? Przede wszystkim materiałem, z jakiego jest wykonana. Poduszki ergonomiczne wiodących producentów, takich jak Hilding, wyprodukowane są z pian stosowanych do wypełnienia materacy doskonałej jakości. W przypadku wspomnianego Hildinga jest to m.in. piana termoelastyczna Visco, która reaguje nie tylko na nacisk, ale również odkształca się pod wpływem ciepła wydzielanego przez ludzkie ciało.

Kolejną rzeczą odróżniającą poduszkę ergonomiczną od klasycznej jest jej wyprofilowanie – zwykłe poduszki przeważnie składają się po prostu z dwóch kawałków materiału, wypełnionego sztuczną substancją lub pierzem. Tego typu poduszki, chociaż miękkie i teoretycznie poddające się naciskom, nie są w stanie prawidłowo podpierać naszego ciała.

Dobrze dopasowana do naszych potrzeb poduszka sprawia, że leżąc na plecach mamy twarz równolegle skierowaną do sufitu. Jeśli podbródek jest przechylony do klatki piersiowej lub przeciwnie – celuje w sufit, nasza poduszka jest nieodpowiednio do nas dopasowana pod względem wysokości i/lub twardości.

Poduszka ergonomiczna czyli jaka?
Materac skrojony na miarę

Gdzie kupić poduszkę ergonomiczną?

Każdy producent materacy, któremu zależy na zapewnieniu maksymalnego komfortu swoich klientów, oferuje szeroki wachlarz rozwiązań do snu. Zatem są to nie tylko materace, ale także ramy łóżek, same łóżka i oczywiście, poduszki. Warto wiedzieć, że nawet doskonałej klasy materac, jeśli nie zostanie uzupełniony o odpowiednią poduszkę, nie będzie pełnił swojej funkcji. Aby to zrozumieć, cofnijmy się do wyboru materaca. Idealne podłoże do snu sprawia, że nasz kręgosłup przyjmuje fizjologiczną pozycję – zarówno w leżeniu na boku, jak i na plecach. Jego krzywizny są zachowane, nie występuje żaden ucisk.

  Nowoczesna sypialnia - jaką szafę wybrać?

W konsekwencji sen jest niezaburzony, budzimy się dotlenieni, nasze mięśnie są zrelaksowane i rozluźnione, a układ szkieletowo-kostny nie daje żadnych dolegliwości. W zachowaniu takiej pozycji pomaga poduszka – „nie pozwala” zapaść się naszej głowie, gdy leżymy na plecach. A gdy leżymy na boku – nie pozwala na nadmierne odchylenie głowy w stronę jednego z ramion.

Najlepszej jakości poduszki w Kaliszu dostępne są w sklepach specjalizujących się wyłącznie w rozwiązaniach dla snu oraz oczywiście, online. Wybierając poduszkę ergonomiczną warto udać się do sklepu stacjonarnego, aby przeprowadzić prosty test sprawdzający to, czy wybrana przez nas poduszka spełni swoją funkcję. W tym celu konieczne jest położenie się na materacu o tej samej miękkości, jaki mamy w domu i podłożenie pod głowę danej poduszki. Pamiętajmy, że twardość materaca ma tu niebagatelne znaczenie – jeśli materac będzie twardy, a poduszka zbyt miękka, nasza głowa będzie nadmiernie opadać. Z kolei miękki materac i bardzo twarda poduszka dadzą nam efekt odginania się podbródka do klatki piersiowej, co z kolei może utrudniać oddychanie, prowadzić do chrapania i bólów karku.

Na rynku dostępne są poduszki ukształtowane z myślą o osobach preferujących spanie na boku i na plecach – ten kształt jest istotny, ale warto go rozpatrywać w drugiej kolejności. Najważniejsza jest twardość i nasz indywidualny komfort.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here