biokominek_3
5
(2)

Niezależnie od tego, czy chodzi o design klasyczny lub nowej generacji,  kluczem do wyboru odpowiedniego biokominka jest zastosowanie wkładki, która jest łatwa w użytkowaniu i instalacji, a dodatkowo idealnie komponuje się z wystrojem wnętrza.

Spis treści artykułu:

Biokominki dla osób, które lubią się wyróżniać

Po długiej erze jednakowych kwadratowych domów przyszedł niestety czas, kiedy to wszystkie wnętrza wyglądają tak samo. Po kilku odwiedzinach w różnych mieszkaniach możesz mieć wrażenie, że wszystkie z nich zlewają się w jedną całość. Oryginalność jest więc w cenie bardziej niż wcześniej, a bardzo łatwo ją podkreślić dzięki biokominkom.

Jak zauważają eksperci z rolmarket.pl, nowoczesne projekty wnętrz nie uwzględniają już koncepcji masowych, a zamiast tego dążą do maksymalnego spersonalizowania. W dziedzinie projektowania poszukuje się wyjątkowych produktów, co dotyczy również świata biokominków, w którym styl palenisk musi bezwzględnie dostosowywać się i odróżniać od wcześniejszych modeli.

Zarówno projektanci, jak i architekci wnętrz potrzebują nowych narzędzi i nowoczesnych technologii, które dostosują do swoich dzieł. Biokominek zdecydowanie pozwoli Ci wyróżnić swój dom na tle innych, a to wszystko jest do osiągnięcia za niską cenę i łatwym procesie montażu.

Nowoczesne i stylowe kominki znajdziesz w sklepie Rolmarket.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze biokominka?

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc absolutnie należy wybrać elektroniczny kominek na biopaliwa. Nie wykazują one żadnych właściwości toksycznych i w czasie spalania emitują minimalne ilości produktów ubocznych (w przypadku bioetanolu jest to głównie woda). Dodatkowo zwróć uwagę na to, aby biokominek miał funkcję automatycznego wyłączenia w przypadku problemów związanych z użytkowaniem, a jego czujniki muszą być w stanie wykryć awarie i zatrzymać płomienie. Konieczne jest również bezpieczne napełnianie zbiornika oraz mechanizmy zapobiegające jego otwarciu, jeśli palnik jest gorący lub nadal pracuje.

  Fugowanie krok po kroku. Jak uniknąć groźnych błędów?

Wielkość pomieszczenia

Należy również uwzględnić wielkość pomieszczenia, które ma zostać wyposażone w biokominek. Im większy, tym większa powinna być wkładka. Pamiętaj o tym, że w przypadku ogromnych powierzchni kominek nie będzie w stanie efektywnie spełniać swojej funkcji grzewczej, natomiast nadal może służyć jako element dekoracyjny.

Styl Twojego domu

Wybór zależy również od stylu Twojego wnętrza. Choć biokominki są najczęściej montowane w ultranowoczesnych mieszkaniach, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować go również w tradycyjnym domu. Na rynku znajdziesz tysiące wzorów i modeli, więc na pewno któryś z nich przypadnie Ci do gustu.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here