homes-for-sale-hoboken-nj-1316365_1280
0
()

Od czego zacząć, gdy chcemy kupić mieszkanie?

Na początku należy zabrać się za poszukiwanie informacji w internecie, zaczynając od strony przedsiębiorstwa. Następnie można przeszukać fora budowlane, w których na pewno znajdują się opinie o firmie. Jest to jeden z podstawowych kroków, jednak nie do końca jest on wiarygodny, dlatego nie wolno poprzestać tylko na zebranych w ten sposób informacjach. Warto również rozpytać wśród znajomych to zawsze pewniejsze źródło niż nikomu nieznane osoby. Kolejną rzeczą, którą możemy zrobić to sprawdzenie, czy należy do jednej z organizacji branżowych. Co jeszcze nie przesądza sprawy, ale jest ważnym czynnikiem wpływającym na ocenę dewelopera oraz jego wiarygodność. To wszystko można zrobić z domu, ale nie powinno się na tym zakończyć czas ruszyć w teren.

Wykorzystaj rozpoczęte inwestycje dewelopera

Należałoby się wybrać na jakąś już rozpoczętą inwestycję, sprawdzić, czy korzystają z dobrych materiałów i jak wygląda u nich praca. Porozmawiać z pracownikami budowy, na pewno czegoś ciekawego się dowiemy. Po takiej wizycie warto by wybrać się do biura, tam uzyskamy informacje na temat interesującej nas inwestycji. Możemy ich wypytać o nawet najmniejsze szczegóły, nowe mieszkania deweloperskie są budowane w różnych standardach, dlatego korzystając z okazji, można dowiedzieć się, jak będzie w tym przypadku. Pracownicy powinni chętnie udzielać informacji, jeśli tak jest, świadczy to o profesjonalnym podejściu, oraz, że w późniejszych etapach też będziemy mogli na nich liczyć.

Dokładnie sprawdź dokumentację

No dobrze teraz czas zabrać się za sprawy urzędowe, sprawdzenie dokumentacji, ale od początku najpierw polecam sprawdzić KRS. Z niego możemy wydobyć wiele cennych informacji takich jak sytuacja finansowa lub czy nie istnieje postępowanie upadłościowe. Kolejną czynnością powinno być sprawdzenie księgi wieczystej. Z której to możemy się zaś dowiedzieć o stanie prawnym nieruchomości, a w szczególności czy nieruchomość nie jest obciążona hipoteką. Następnie dobrze by było przejrzeć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zobaczyć jak może być zabudowana nasza najbliższa okolica, aby czasem się nie okazało, że planowana jest jakaś uciążliwa inwestycja. Równie ważne jest to czy planowane nowe mieszkanie od dewelopera posiada już ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę. Co da gwarancje, że inwestycja może wystartować w planowanym terminie i nie istnieje niebezpieczeństwo, że taka decyzja nie zostanie wydana. Na zakończenie warto przyjrzeć się umowie, sprawdzić, czy nie zawiera ona klauzul niedozwolonych, co by źle świadczyło o deweloperze. A także czy chroni ona klienta w takim samym stopniu nas co inwestora.

  Jaki kolor płytek do łazienki?

Kupno nowego mieszkania to poważna inwestycja dlatego naprawdę warto poświecić czas na dokładne sprawdzenie dewelopera. To od tego zależy czy będziemy zadowoleni z podjętej decyzji o zakupie mieszkania oraz w razie wątpliwości uchroni przed podjęciem niekorzystnej decyzji.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here