3 pytania
5
(2)

Jak szybko chcesz mieć własne mieszkanie?

To pytanie ma przede wszystkim wpływa na rynek, na którym będzie się poszukiwało mieszkań. Zasadniczo wtedy, gdy potrzebujesz własnej nieruchomości jak najszybciej i chcesz wprowadzić się do niej błyskawicznie, warto przeglądać rynek wtórny – tutaj znajdziesz mieszkania już wykończone, które możesz odebrać niedługo po wpłacie pieniędzy.

Gdy z kolei możesz poczekać, wtedy warto posprawdzać oferty deweloperów, na przykład nowe mieszkanie w Lublinie, jeżeli to właśnie tutaj planujesz zamieszkać.

Warto jednak pamiętać o tym, że chęć szybkiej realizacji transakcji nie oznacza wcale, że nie znajdzie się żadnych propozycji na rynku pierwotnym. Deweloperzy często mają wolne nieruchomości na różnych osiedlach mieszkaniowych, niemniej jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że są to głównie te, które z jakiegoś powodu nie cieszyły się zainteresowaniem kupujących, na przykład ze względu na kondygnację, metraż, rozkład.

Ile pieniędzy planujesz wydać na mieszkanie?

Kwotę warto określić na samym początku, aby w ten sposób skupić się na poszukiwaniu mieszkania w Lublinie, mieszczącego się w danym limicie cenowym. Większość osób chcących zakupić własne „M” posiłkuje się kredytem, dlatego też w celu obliczenia swojego limitu warto udać się do doradcy finansowego, który będzie mógł określić, na jaki wydatek możesz sobie pozwolić.

Jakiego mieszkania potrzebujesz?

Dla większości kupujących najważniejsze dwa parametry to lokalizacja oraz wielkość. Odpowiedź na to pytanie jest warunkowana głównie limitem pieniędzy do wydana, dlatego też jeżeli nie możesz pozwolić sobie na spory wydatek, wtedy także twój wybór będzie mocno ograniczony, zwłaszcza w dużych miastach.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Bacówka Radawa & SPA**** - pierwszy czterogwiazdkowy Hotel dla dzieci w Polsce!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here