Sypialnia w jednopokojowej kawalerce
5
(1)

Gdy szukasz małego, nowego mieszkania na Mokotowie z rynku pierwotnego, w którym można by urządzić jednocześnie salon i sypialnię, zawsze dokładnie sprawdź jego rozkład, ponieważ to on jest tutaj podstawą. Trzeba będzie również przemyśleć jak oddzielić te dwie przestrzenie od siebie i stworzyć swego rodzaju aneks sypialniany.

Jakiego mieszkania warto szukać?

Przede wszystkim zwróć uwagę na te mieszkania, których główny pokój jest zawinięty w literę L, ponieważ wówczas będzie łatwiej samodzielnie wydzielić w nim dodatkowe pomieszczenie. Można zrobić to również wtedy, gdy mieszkanie jest dłuższe i ma kształt litery I – wówczas sypialnię można wydzielić przy „końcu” mieszkania, tylko w tym przypadku najczęściej problem pojawia się z oknami.

Warto też przeanalizować inne rozkłady, ponieważ miejsce na sypialnię może znajdować się też w dość dużym pokoju – wtedy łóżko można umieścić na przykład w kącie. W celu wybrania jak najlepszej oferty warto bazować na wymiarach kawalerki i sprawdzić różne ustawienia łóżka.

Jak oddzielić salon od sypialni?

Tutaj wszystko zależy od tego, jakie mieszkanie od dewelopera w Warszawie czy innymi mieście udało ci się kupić, a także gdzie planujesz umiejscowić łóżko.

Niekiedy w salonie można wybudować dodatkową ściankę kartonowo-gipsową lub też zdecydować się na drzwi przesuwne na całą szerokość ściany. Innym pomysłem jest wykorzystanie ażurowych lub pełnych szaf, którymi wydzieli się przestrzeń i jednocześnie uzyska miejsce do przechowywania.

Interesującym pomysłem może być też ustawienie wysokiej ściany lub innej konstrukcji, na której umieści się telewizor, natomiast łóżko będzie znajdowało się za nią. Jednym z tańszych rozwiązań jest z kolei zainstalowanie pod sufitem szyn przeznaczonych do zawieszenia na nich zasłon lub firanek, którymi odgrodzi się aneks sypialniany.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Nowe mieszkania w Gliwicach: oto kluczowe cechy, o których warto pamiętać przy zakupie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here