Montaż drzwi – samodzielnie czy z profesjonalną ekipą? Montaż drzwi – samodzielnie czy z profesjonalną ekipą?
0
(0)

Spis treści artykułu:

Jakie są plusy profesjonalnej ekipy montażowej?

Wybór każdego elementu do naszego mieszkania wiąże się z wieloma dylematami i sporym stresem. Nie ma co się oszukiwać, że oszczędność w postaci samodzielnego remontu jest dla nas bardziej korzystna. Okazuje się jednak, że w praktyce to rozwiązanie nie zawsze się sprawdza. Nie rób tego sam w domu! Przeczytaj dlaczego!

Dlaczego warto zaufać fachowcom?

Po pierwsze i najbardziej istotne: czas. Osoba, która profesjonalnie zajmuje się montażem drzwi ma doświadczenie oraz wiedzę potrzebne do sprawnego i prawidłowego założenia zakupionego produktu. To nie tylko gwarancja, że drzwi zostaną zamontowane dobrze, będą trwałe i posłużą przez lata. To także plus w postaci oszczędności naszego prywatnego czasu, który musielibyśmy poświęcić na montaż metodą prób i błędów.

Po drugie, jeśli cokolwiek pójdzie nie tak i drzwi zostaną uszkodzone podczas montażu przez nas samych – to my ponosimy odpowiedzialność w postaci dodatkowych kosztów. Zakupienie nowych drzwi i… może tym razem zatrudnienie ekipy? Po co dokładać sobie więcej stresu, skoro samo wykończenie mieszkania jest niezwykle wyczerpujące?

Zatrudniając od razu ekipę montażową, mamy plus w postaci doświadczonych osób, które zajmują się naszymi drzwiami – w przypadku, kiedy nie jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego, mamy z kim dyskutować i oczekiwać poprawek czy nawet założenia drzwi jeszcze raz. Przy samodzielnym montażu niestety sami ponosimy konsekwencje ewentualnych błędów.

Po trzecie: cena. Większość producentów drzwi proponuje symboliczną opłatę za montaż drzwi przez profesjonalną ekipę. Warto poradzić się eksperta już przy wyborze drzwi i poznać szczegóły na temat takiej oferty.

Kiedy wybierać drzwi do mieszkania?

Warto podkreślić, że drzwi (zarówno wejściowe, jak i wewnętrzne) powinno się wybierać na samym początku, już na etapie planowania budowy domu czy rozkładu mieszkania. Jest to istotne, ponieważ niektóre systemy (np. drzwi przesuwne) są dostępne w wersji wewnątrzściennej, a montuje się je w ścianie działowej lub gipsowej, więc wymaga to wcześniejszego zaplanowania ich założenia.

  Jakie drzwi wejściowe wybrać do mieszkania?

Drzwi klasyczne, czyli uchylne, również potrzebują miejsca – przynajmniej tyle, aby mogły się swobodnie otwierać i zamykać, nie obijając się o meble, ściany i nie utrudniając przejścia pomiędzy pomieszczeniami. W tym wypadku aranżacja przestrzeni mieszkania także powinna od samego początku uwzględniać układ drzwi wewnętrznych.

Wyjątkowe modele drzwi PORTA umożliwiają idealne dopasowanie drzwi do mieszkania, zarówno pod kątem wizualnym, jak też funkcjonalnym.

modele drzwi PORTA

 

Przy wyborze warto zastanowić się, jakie drzwi będą najbardziej pasowały do danego pomieszczenia.

Jeśli jest to biuro czy biblioteka, dobrze pomyśleć o drzwiach, które zapewnią odpowiednie wyciszenie pomieszczenia. Drzwi montowane w łazience powinny mieć wysoką odporność na gorącą parę wodną oraz wilgoć, która będzie oddziaływać na nie każdego dnia. Ponadto trzeba pamiętać o odpowiedniej wentylacji łazienki, a także kuchni. Pomieszczenia ciemne, z małą ilością okien doskonale doświetlą naturalnie drzwi częściowo lub całkowicie przeszklone.

Warto już na etapie planowania kupna lub budowy domu przeanalizować wszelkie potrzeby oraz rozważyć za i przeciw dotyczące modeli drzwi dostępnych na rynku. To z pewnością ułatwi późniejszą aranżację przestrzeni i cały remont, z którym przyjdzie się nam zmierzyć.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here