drzwi-debowe
0
()

drzwi-debowe

Wysokiej klasy drzwi wejściowe

Podczas wyboru drzwi zewnętrznych warto zwrócić uwagę na trzy ważne cechy: materiały użyte do ich wykonania, estetykę oraz współczynnik przenikalności cieplnej – ten element jest dość istotny zwłaszcza w budynkach energooszczędnych i pasywnych . Ważna jest również cena. Na rynku znajduje się mnóstwo ofert, dzięki którym można znaleźć takie drzwi, które będą wykonane z solidnych elementów i dobrze wyglądać, a zarazem perfekcyjnie mieścić się w posiadanym przez nas budżecie. Dobrze zainwestować w model wyposażony w rozwiązania zabezpieczające przed sforsowaniem przez intruza. Wielu producentów drzwi zewnętrznych wyposaża je standardowo w zamki i bolce antywłamaniowe, a praktycznym rozwiązaniem jest także wręg francuski, uniemożliwiający wyważenie.

Jak dobrać najlepsze drzwi?

Podczas wyboru drzwi wejściowych należy sprawdzać wymagania producentów pod względem wymiarów otworu w murze do zamontowania. Szerokość nie powinna być mniejsza niż 90 cm, a zalecana wysokość to 200 cm.  Jeśli mieszka się przy ruchliwej ulicy, dobrze zadbać o to, aby izolacja akustyczna drzwi wynosiła co najmniej 32 dB. Im większy jest ten współczynnik, tym więcej hałasów z otoczenia zostaje wytłumionych.  Producenci drzwi dają nam także duży wybór co do możliwości wizualnych – powierzchnie drzwi mogą być przeszklone, fornirowane, wypełnione pianką poliuretanową lub styropianem, a przeciwpożarowe często mają za wkład wełnę mineralną (dzięki której osiągają także bardzo dobre wyniki współczynnika izolacji akustycznej). Efektownie wyglądają panele szklane, zlicowane z powierzchnią.

Kolejna ważna rzecz to izolacja termiczna, czyli to, jak drzwi chronią dom przed chłodem z zewnątrz. Należy zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przenikalności cieplnej (oznaczony literą „U”) – im jest on niższy, tym lepiej drzwi będą chronić przed chłodem.

  Jak zbudować garaż z płyty OSB?

Dodatki na życzenie

Choć kupując drzwi, otrzymujemy wszystko, co jest do nich potrzebne, można upiększyć je dzięki dodatkom. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić klamkę zwykłą na ozdobną, a także dodać im estetyki dzięki np. ozdobnej kołatce.

Drzwi zewnętrzne – ceny

Oferowane przed dostawców drzwi zewnętrzne ceny mają różne, więc z pewnością nikt nie będzie miał problemu z wybraniem takich, które zmieszczą się w posiadanym budżecie, ciesząc równocześnie oko swoją estetyką. Wpływ na koszty drzwi mają przede wszystkim zastosowane do ich produkcji materiały. Warto jednak  zainwestować w solidne – choć mogą sporo kosztować, będą efektywnie działać przez długie lata.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here