drabiny ALVE wykonane z aluminium
0
()

Poszukiwanie drabiny idealnie dopasowanej do naszych potrzeb może być problematycznym zadaniem. Dostępna oferta to przede wszystkim bogactwo modeli i określonych rodzajów drabin, w tym drabin przystawnych i rozstawnych, drabin 2- i 3-częściowych, czy specjalistycznych podestów roboczych i drabin przegubowych. Kryterium konstrukcji nie jest jednak jedynym rozróżnieniem – równie ważne jest to, z czego wykonane są dane modele drabin.

Zalety aluminium

Drabiny ALVE tworzone są z aluminium, czyli specjalnego materiału, który swoją popularność w produkcji sprzętów budowlanych i nie tylko zawdzięcza licznym zaletom i właściwościom. Do najważniejszych cech z pewnością należy zaliczyć jego niewielką masę – gęstość aluminium jest ok. trzykrotnie mniejsza od gęstości stali! To sprawia, że drabiny aluminiowe są zaskakująco lekkie i świetnie nadają się do transportu i częstego przenoszenia. Kolejnym atutem tego materiału jest wysoka wytrzymałość, także w bardzo niskich temperaturach. Do tego dochodzi duża odporność na korozję – szczególnie w środowisku lekko kwaśnym i neutralnym. Dodajmy do tego łatwą konserwację i oto ukazuje się nam pełna gama plusów używania drabin aluminiowych. Czy to jednak oznacza, że wszystkie drabiny ALVE są identyczne?

Do wyboru do koloru

W ofercie drabin aluminiowych ALVE możemy znaleźć 3 podstawowe modele drabin. Pierwszym z nich jest linia Helper, która dedykowana jest wszystkim złotym rączkom, które potrzebują drabiny do domowego użytku, takiego jak drobne prace remontowe, mycie okien, wymiana żarówki etc. Poziom wyżej znajdują się drabiny z linii Eurostyl, które produkowane są z myślą o osobach potrzebujących sprzęt do bardziej wymagających zadań i prac. To dobry wybór, jeśli w grę wchodzą wielogodzinne prace na wysokościach czy remonty na zewnątrz domu. Ostatnia propozycją są drabiny Fotre, stanowiące odpowiedź na potrzeby wszystkich profesjonalistów. Jeśli potrzebujesz drabiny do ciężkich, intensywnych prac budowlanych, Fotre będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Chociaż wszystkie 3 linie wykonane są z aluminium, różnią się od siebie jego grubością, a co za tym idzie wytrzymałością i przeznaczeniem. Do tego, dochodzą wszelkie różnice związane z materiałem, z którego wykonane są takie elementy drabiny jak okucia, śruby, czy stabilizatory. W skrócie – im wyższa linia, tym mocniejsza drabina.

  Jak przemalowywać intensywne kolory?

Wybór drabiny aluminiowej powinien być podyktowany naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Nie ma sensu kupować w pełni profesjonalnego sprzętu do ciężkich robót, jeśli naszym celem jest pomalowanie sufitu, i na odwrót; lekka drabina do celów domowych może okazać się za słaba, jeśli chcemy przeprowadzać na niej naprawdę intensywne prace. Najważniejsze jest jednak to, że jeśli trafnie dobierzemy swój model, będziemy mogli cieszyć się najwyższa jakością wykonania, która gwarantuje wieloletnią satysfakcje użytkowania.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here