5
(1)

Mieszkanie w Kielcach jest doskonałym przykładem, na to jak sprytnie zaaranżować nieduże ale funkcjonalne i co najważniejsze nowocześnie wyglądające mieszkanie w bloku dla rodziny. Jak tego dokonać? Bardzo rozsądnym posunięciem będzie powierzenie tego trudnego zadania doświadczonemu architektowi, jakim w naszym przypadku była Malwina Kuzera. Autorce tego projektu udało się połączyć gusta domowników, stworzyć atrakcyjną wizualnie i bardzo funkcjonalną przestrzeń.

Spis treści artykułu:

Mieszkanie dla czteroosobowej rodziny

65-metrowe mieszkanie należy do młodego małżeństwa z dzieckiem, jednak rodzina, ma się wkrótce powiększyć. Przygotowując się na nadchodzące zmiany, właściciele, postanowili się przeprowadzić i zorganizować nową życiową przestrzeń przed nadejściem nowego członka rodziny. Poprosili architekt o zaprojektowanie wnętrza, które ułatwi im zapanowanie nad lawinowo rosnącą ilością rzeczy. Wymarzyli sobie dom, który podąża za ich trybem życia: zamiłowaniem do gotowania oraz koniecznością posiadania choćby niewielkiego stanowiska do pracy zdalnej.

Jak zaaranżować mieszkanie w bloku dla rodziny?

Pierwotny projekt mieszkania zakładał, że składa się ono z dwóch niewielkich łazienek, sypialni z garderobą, salonu z kuchnią a także z sąsiadującego z nimi pokoju. Projektantka postanowiła zlikwidować jedną z łazienek, a w jej miejsce postawić zabudowę w przedpokoju, w której umieszczono pralkę i suszarkę. Druga z łazienek została przebudowana tak, żeby mogła pomieścić komfortową wannę oraz prysznic.

Zmianę przeszła także ściana dzieląca pokój i salon, pojawiła się też nowa, dekoracyjna ściana z wkomponowanym w nią niejako telewizorem. Jej zadaniem jest oddzielenie strefy dziennej od korytarza. Nowoczesna bryła budynku poważnie komplikowała aranżację mieszkania, gdyż jedna ze ścian w sypialni przebiegała pod skosem. Jednak z tej wady arcjitekt uczyniła zaletę i wyrównano ścianę, a następnie podkreślono ją cegłą. Powstała za nią wnęka stała się świetnym miejscem do przechowywania dokumentów.

Oczywście projektantka stanęła przed wyzwaniem zaproponowania wizji, która uwzględniałaby ulubione style właścicieli. Dla Pana, fana geometrycznych kształtów i bardziej surowego klimatu domu, zaprojektowała więc lampy wiszące o ażurowej konstrukcji, tapetę z trójkątów, kafelki o ciekawej teksturze czy ścianę przy wejściu wyłożoną betonem i rytmicznie poprzecinana fugą. Z kolei dla pani domu, miłośniczki naturalnych materiałów i dodatków o ekologicznym charakterze we wnętrzu wykorzystano ciepłe drewno. Pojawia się ono pod postacią wykończeń zabudów czy elementów konstrukcyjnych mebli. Przytulność wprowadziły panele winylowe. W mieszkaniu nie mogło również zabraknąć żywej zieleni oraz roślinnych deseni. Jasne kolory ożywiają kwiaty, zioła oraz tekstylia.

  5 sposobów na szybkie udekorowanie sypialni

Pokoje dziecięce w mieszkaniu w bloku

Osobnym zadaniem było zorganizowanie pokoju najmłodszym domowniczkom. Mimo że dla niemowlęcia przewidziano na razie miejsce w sypialni rodziców, architekta skonstruowała niewielką przestrzeń pokoju dziecięcego na tyle elastycznie, by za jakiś czas mógł być azylem obu siostrzyczek. Ponieważ Nikola, starsza córka, jest wielką wielbicielką gwiazd, otrzymała swój prywatny kawałek nieba. Na suficie położono fototapetę z wycinkiem drogi mlecznej. Dla spotęgowania efektu ściany pokryto białą farbą ceramiczną, a sam sufit dodatkowo podświetlono taśmami LED. Wieczorem panuje tu iście bajkowy klimat.

Partnerem realizacji jest sieć z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here