5
(2)

Nowoczesne mieszkania doskonale czują się w biało-czarno-szarej kolorystyce. Szczytem ekstrawagancji jest dziś wprowadzenie do wnętrza odrobiny koloru. Szczególnie dobrze czuje się w towarzystwie monochromatycznych barw, kolor słoneczno-żółty oraz czerwień. Doskonałym wyborem w nowoczesnych wnętrzach będzie również kolor turkusowy we wszystkich swoich odcieniach. Przedstawiamy nowoczesne mieszkanie w bloku z turkusowym motywem pawiego pióra.

Jak urządzić mieszkanie w bloku?

W nowoczesnych mieszkaniach zwykle mamy do czynienia z klasycznym podziałem na część intymną (sypialnię) i dzienną (kuchnię połączoną z jadalnią i miejscem do wypoczynku). Podczas urządzania wnętrza należy skoncentrować się na funkcjonalnym zaaranżowaniu każdej ze stref i usunięciu z przestrzeni zbędnych elementów. W przypadku każdego nowego mieszkania w bloku wyzwaniem może okazać się znalezienie odpowiedniego miejsca na pralkę. W przypadku tego projektu projektanci przenieśli więc pralkę do zabudowy kuchennej, a w przedpokoju zamontowano szafkę-lustro, które jest rozwiązaniem jednocześnie praktycznym i estetycznym, dającym łatwy dostęp do bezpieczników.

Projektanci ze Studia Projekt, którzy zaaranżowali nowoczesne mieszkanie w gdańskiej kamienicy, starali się w swojej koncepcji nawiązać do charakteru samego budynku. Stąd wśród materiałów wykończeniowych, które wybrali, znalazły się: luksusowy marmur calacatta, drewno i fornir oraz kamień. Dopełnieniem tych szlachetnych i wysokiej jakości tworzyw stały się designerskie przedmioty i oświetlenie. Niezwykle spektakularnie prezentuje się żyrandol Vertigo w salonie, a nowoczesny klimat wnętrza podkreślają hokery.

Turkus we wnętrzu mieszkania

Bardzo wyrazistym elementem wnętrza gdańskiego mieszkania jest kolorystyka. Na neutralnym tle stworzonym przez barwy stolarki czy większości ścian, kafli, tkanin obiciowych i tekstyliów pojawiają się bardziej wyraziste akcenty. Wszystkie zostały utrzymane w palecie zaczerpniętej z morskiego krajobrazu – odcieniach niebieskiego oraz szmaragdowej zieleni. W salonie nie sposób nie zauważyć geometrycznej tapety w kolorze nasyconego turkusu. Jej intrygująca struktura wykonana ze splotów wyrafinowanych włókien świetnie koresponduje z dywanem i fotelem, przyciągając spojrzenia już po wejściu do apartamentu.

  Wyreguluj swoje okna PCV samodzielnie – instrukcja

W sypialni króluje wielkoformatowa grafika, którą pokryto ścianę za zagłówkiem. Jej pawi motyw dodaje niewielkiej przestrzeni głębi, a samej sypialni smaku i odwagi. We wnętrzu tej nowoczesnej sypialni pojawia się również modna szarość w kilku odcieniach. Równoważy ona intensywną barwę, jaką jest turkus.

Nawet w łazience projektanci nie zawahali się wykorzystać potencjału wyrazistych okładzin ściennych. Pod prysznicem wykorzystali nietypową płytkę ze wzorem roślinnym. Ściana ozdobiona bluszczem zaprasza do chwili relaksu, kojąc zmysły.

Z pomoc w realizacji materiału dziękujemy firmie Dekorian – sklepów z wyposażeniem wnętrz.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here