kominki-elektryczne
2.3
(3)

Na rynku od wielu lat pojawiają się różne urządzenia grzewcze, poczynając od elektrycznych, przez olejowe po gazowe. Producenci prześcigają się w wymyślaniu dodatkowych korzyści dla klienta, wprowadzając co raz to nowsze dodatki i rozwiązania aby zmniejszyć zużycie energii czy zwiększyć atrakcyjność urządzenia.

Dziś przyjrzymy się kominkom elektrycznym, czyli tak zwanym grzejnikom designerskim. Godnym uwagi są kominki marki EUROMAC modele SIENA i VALENCIA.

Kominki elektryczne Euromac

Holenderski producent EUROMAC, jako czołowy na europejskim rynku , producent ogrzewania, wprowadza do sprzedaży modele SIENA i VALENCIA, elektryczne kominki o mocach 1800W i 2000W z nawiewem, oraz przepięknym pięcio funkcyjnym wyświetlaczem – imitacją paleniska. Urządzenia są produkowane w Holandii, czyli nie dopadła ich słaba jakość płynąca na statkach z Azji.
Kominki różnią się wymiarami i mocą grzewczą, w obydwu modelach zastosowano ten sam drut oporowy, który jest elementem grzewczym. Ich awaryjność producent ocenia na poziomie praktycznie zerowym, ze względu na prostotę budowy i ilości zastosowanej elektroniki.

Kominki elektryczne są bardzo ładnie wykonane, czyli pasują do każdego salonu, lub pomieszczenia. Obudowy są metalowe, a fronty szklane. Wszystko w przepięknym czarnym kolorze. Posiadają długie kable zasilające, z wtyczką – czego inni producenci nie oferują. Dla pełnego podniesienia komfortu, firma Euromac doposażyła urządzenia w piloty zdalnego sterowania, które poprzez podwójną diodę mają zwiększony zasięg działania, co daje nam możliwość uruchamiania ich z dużej odległości, czyli co za tym idzie montowania ich w dużych salonach. Kominki / grzejniki posiadają wbudowane termostaty , co to właściwie jest i dlaczego jest on niezbędny.

Termostat to urządzenie montowane w grzejnikach, i wymagane przez 90% klientów, z prostej przyczyny, za jego pomocą ustawiamy żądaną temperaturę i po jej osiągnięciu, urządzenie rozłącza pobór mocy. Po spadku temperatury, za pomocą wbudowanego czujnika termostat rozpoznaje, i wie że musimy uruchomić element grzewczy aby podnieść temperaturę.

  Jak wybrać krzesło biurowe?

Cechy kominków elektrycznych

Jeżeli dany grzejnik posiada termostat to automatycznie jego cena jest wyższa, ale stopa zwrotu z ekonomicznego użytkowania znacznie przewyższa wkład w zakup urządzenia. Kominki mają możliwość regulacji mocy grzania , tak zwane nastawy mocy dla ekonomicznego i komfortowego użytkowania. Model SIENA posiada moc maksymalną 1800 W i nawiew a model VALENCIA 2000W i nawiew. Obydwa modele mają 2 poziome sterowanie mocą co jest ich połową wynikową. Każdy kominek posiada wyloty powietrza ciepłego u góry i na dole obudowy, dzięki temu można je w dowolny sposób zabudować, co zadowoli nawet wybrednych użytkowników.

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie ile kosztuje użytkowanie i eksploatacja takiego kominka. Obliczenia wydają się banalnie proste 1800W i 2000W to tak naprawdę bardzo zbliżone koszty użytkowania , gdzie godzina pracy takiego urządzenia nie będzie kosztować nas więcej niż 55 groszy netto.

Moc 1800W i 2000W odpowiada kubaturze pomieszczenia do 20-25m2. Z racji iż kominek elektryczny nie jest i nigdy nie będzie głównym urządzeniem do nagrzewania pomieszczenia , taka moc jest zupełnie wystarczająca. Producent zadbał również o to aby w zestawie znajdowały się wszelkie akcesoria montażowe i instrukcja w języku Polskim.

Design kominków jest niebywały, czarny błyszczący front idealnie komponuje się z każdego rodzaju wnętrzem, szklana przednia szyba jest wykonana ze szkła hartowanego bardzo pięknie wykończona. Efekty świetlne , a jest ich pięć, powodują , że możemy poczuć klimat prawdziwego kominka w cenie nie przekraczającej 700zł. Kominki, jak wcześniej wspominaliśmy, różnią się mocą, o której już wyżej pisaliśmy, oraz wymiarami.

Model SIENA jest mniejszy i idealnie wpasowuje się w małe zgrabne pomieszczenia , nie zajmując dużo miejsca, model VALENCIA jest większy i uwydatnia duże salony. Kominki firmy EUROMAC można powiesić w dwojaki sposób. Producent przewidział możliwość zabudowy, jak również możliwość bezpośredniego umiejscowienia na ścianie. Waga urządzeń jest niewielka , co za tym idzie , bezpieczeństwo powieszenia szkła na ścianie jest wysokie.

  Zalety i wady domów prefabrykowanych

Kominki elektryczne i bezpieczeństwo

Będąc już w kwestii bezpieczeństwa , urządzenia wyposażone są w zabezpieczenia przed przegrzaniem, które powodują , że w przypadku awarii elementu grzewczego, następuje automatyczne odcięcie systemu grzania i urządzenie się wyłączy. Możemy tym sposobem bezpiecznie zostawić włączony kominek, celem nagrzania pomieszczenia. Design kominków Euromac SIENA i VALENCIA pozwala na ich szerokie zastosowanie w miejscach takich jak PUB, DOM, SKLEP, SALON, WARSZTAT , GARAŻ i inne. Urządzenia spełniają wszelkie normy i standardy , posiadają pełną certyfikację CE. Firma Euromac to przodująca na rynku europejskim , działająca od wielu lat grupa , której celem jest dostarczanie najlepszej jakości i trwałości produktów w różnych kategoriach.

Podsumowując , każdy z nas ceni sobie komfort, prostotę w użytkowaniu, ekonomiczne rozwiązania i niepowtarzalny design zamknięty w urządzeniu którego cena jest dostępna dla każdego. Takie połączenie proponują właśnie kominki elektryczne EUROMAC modele SIENA i VALENCIA. Są to kominki które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagającym wizjonerów. Ekonomia, ergonomia i korzyści płynące z zakupu przewyższają ich braki , których znalezienie jest naprawdę ogromnym wyzwaniem.

Model SIENA jest zgrabnym małym kominkiem, który możemy zastosować w mniejszych pomieszczeniach o powierzchni nie przekraczającej 20m2, a model VALENCIA będzie idealnym dodatkiem w zimne wieczory w dużych salonach lub miejscach publicznych w których stawiamy sobie za cel niepowtarzalny i przyciągający oko design.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 2.3 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here