pokój dyskotekowy
3
(2)

Aranżując pokój dyskotekowy ważne jest aby przestrzeń miała swój klimat. Jest to miejsce relaksu i odpoczynku, dlatego należy wziąć pod uwagę funkcję tego pokoju. Należy zwrócić szczególną uwagę na elementy wyposażenia, których nie ma w zwykłych pokojach i jednocześnie zrobić z nich świetną dekorację, samą w sobie.

Niestandardowe rozwiązania typu cegła na ścianie

Warto też przykuć uwagę niestandardowym kolorem lub aranżując ścianę cegłą czy innym materiałem posiadającym „duszę”. Oświetlenie w tym wypadku gra ważna rolę, ponieważ tworzy nastrój. Nie można zapomnieć o ciekawych dodatkach i dizajnerskich meblach które stworzą klimat. Powinno być teatralnie i trochę scenograficznie – aby poczuć się jak w klubie.

“Holendrzy – Douwe Jacobs i Tom Schouten, zainspirowani sztuką origami stworzyli stylowe, designerskie krzesło, które pozwoli zaoszczędzić cenną przestrzeń, gdyż możesz je przechowywać w dowolnym miejscu, pod łóżkiem, na ścianie czy w szafie. Krzesło Flux to oryginalny i pomysłowy projekt holenderskiego projektanta Douwe Jacobsa. Oparty na pryncypiach ekologicznego designu wzór wykorzystuje materiały podlegające recyklingowi i lekkie.”

Ściana vis a vis wejścia została ozdobiona surową cegłą, która tworzy przytulny i charakterystyczny klimat. Na jej tle stanął regał w kolorach tęczy składający się z kubików, idealny do przechowywania książek i płyt. Regał tworzy swego rodzaju kompozycję, która świetnie podkreśla skosy pojawiające się we wnętrzu. Nie brakuje też klubowych dodatków takich jak podświetlony neon z napisem „open”. Świetnie oddaje on dyskotekową atmosferę.

Pamiętajmy, że pokój dyskotekowy potrzebuje szczególnie dużo przestrzeni. Nie należy umieszczać tam zbyt wielu elementów wyposażenia, zagracających pokój. Jeśli ma być to miejsce jednocześnie do siedzenia jak i tańczenia- powinna być tam przestrzeń. Jeśli chodzi o meble, warto zainwestować w te mobilne i lekkie, łatwe do przestawiania jak np. stolik kawowy na kółkach.

Najważniejszym elementem wnętrza jest dj’ka. Mebel został wykonany  z tego samego materiału co regał, czyli surowego mdf-u. Lekka, wygodna, zielona sofa idealnie nadaje się do wypoczynku po intensywnej zabawie. Ścianę, na której można oglądać wyświetlane z rzutnika filmy, została pomalowana specjalną matową farbą. Kolorystyka wnętrza jest ciemna i kolorowa jednocześnie. Połączenie granatowo-fioletowej farby, z soczystą zielenią oraz żółcią wprowadza intensywny i klimatyczny nastrój.

  Skuteczne sposoby na usunięcie plam z kamienia naturalnego

Dobór oświetlenia robi różnicę

Oświetlenie zostało dobrane tak, by pasowało zarówno do sali kinowej, jak i pomieszczenia do imprez. Na cegle świeci więc neon „open”, a na drewnianych belkach zostały umieszczone reflektory sceniczne w srebrnej obudowie, z ramką na kolorowe filtry. Całość dopełniają nowoczesne meble i dodatki jak stolik kawowy na kółkach czy lekkie plastikowe składane krzesło  o ciekawym kształcie.


 

Fajnie można się też pobawić literami przestrzennymi podświetlanymi – warto zobaczyć: http://www.reklamyswietlne.pl/litery-przestrzenne-wroclaw/

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here