pokój gościnny
5
(2)

Dekorując pokój gościnny nie zapomnijcie o detalach oraz odpowiedniej pościeli i poduszkach. Źle dobrane dodatki czy nieestetyczna pościel może zepsuć cały efekt stylizacji.

Spis treści artykułu:

Jak urządzić pokój gościnny?

pokoje gościnne

Przede wszystkim, ważne jest aby nawiązywał do stylu całego mieszkania czy domu. Można też zaaranżować go w miarę neutralnie, jednak zachowując funkcję oraz czystość. We wnętrzu takim powinno być przede wszystkim wygodne łóżko, ma być to mila i wygodna alternatywa dla spania na kanapie w pokoju dziennym.

Powierzchnia pokoju gościnnego nie jest problemem

Pokój nie musi być duży, jednak powinien posiadać miejsce na szafę lub mebel do przechowywania ubrań. Warto zainwestować również w ładną i przytulną pościel. Elementem dodatkowym jaki może się pojawić w pokoju gościnnym może być kominek, toaletka czy wygodny fotel. Czysty, schludny i przytulny pokój na pewno zrobi świetne wrażenie na waszych bliskich czy dalszych znajomych, a dodatkowo umili ich pobyt w waszym domowym zaciszu.

Elegancki pokój gościnny inspirowany angielskimi wnętrzami.

Charakterystycznym elementem wystroju pokoju gościnnego są ściany z poziomym podziałem. Na górze została przyklejona tapeta w delikatne pasy, a dół ściany został pomalowany na niebiesko. Łączenie tapety z farbą jest przykryte białą sztukaterią. Utworzyło to rodzaj opaski, typowej ozdoby angielskich salonów.

Wnęka przy drzwiach została wykorzystana pod zabudowę szafy z gładkimi frontami w kolorze złamanej bieli. Maleńkie okno ozdobione jest białą, długą żaluzją oraz granatowymi zasłonami. Na tym tle idealnie prezentuje się stylizowana konsolka. Przytulności pokojowi dodał satynowy biokominek. Jego obudowa została  udekorowana białymi płytkami przypominającymi stare kafle. Wygodne łóżko ustawione jest  na tle zagłówka z płyty mdf, w tym samym kolorze, co ściany. Światło halogenów wydobywające się ze środka tworzy ciekawe wrażenie wizualne.

  House of Withe- świąteczna kolekcja dębowa

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here