Zobacz nasze pomysły na aranżację nieustawnego salonu.
5
(2)

Nietypowy, nieustawny salon to dla wielu osób bardzo poważny problem. Pojawiają się kłopoty nie tylko z ustawieniem mebli, ale też z podziałem przestrzeni. Szczególnie gdy w grę wchodzi łączenie pokoju dziennego z innymi pomieszczeniami, jak jadalnia czy kuchnia. Jak poradzić sobie z aranżacją salonu o nietypowym kształcie?

Jak zaaranżować nieustawny salon?

Każdy marzy o posiadaniu pięknego, nowoczesnego i wygodnego pokoju dziennego. Jednak bardzo wiele osób zmaga się z problemem, jakim jest nieustawny salon. Niezależnie od wielkości pomieszczenia, nietypowy kształt ma znaczący wpływ na ustawienie mebli w pokoju. Jak połączyć strefę odpoczynku ze strefą jadalną i często kuchnią w małym, nieustawnym pokoju dziennym?

Najważniejsze to dopasowanie kształtu i wielkości sofy lub kanapy do wielkości pokoju. W niewielkich salonach o nietypowym kształcie najlepiej sprawdzi się mały wygodny narożnik. Stół jadalny również powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia. Najlepiej zainwestować w nieduży ale rozkładany stół, żeby w razie konieczności móc pomieścić wszystkich gości.

Jak oddzielić przestrzenie w pokoju o nietypowym kształcie?

Nieustawny salon to nie tyle problem, co aranżacyjne wyzwanie. Podział przestrzeni w tego typu pomieszczeniach jest trudny, ale nie niemożliwy. Jeżeli w salonie nie ma miejsca na meblościankę z telewizorem, warto pomyśleć o powieszeniu telewizora na ścianie, dzięki czemu zaoszczędzi się mnóstwo miejsca.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here