Zobacz nasze pomysły na aranżację nieustawnego salonu.

Nietypowy, nieustawny salon to dla wielu osób bardzo poważny problem. Pojawiają się kłopoty nie tylko z ustawieniem mebli, ale też z podziałem przestrzeni. Szczególnie gdy w grę wchodzi łączenie pokoju dziennego z innymi pomieszczeniami, jak jadalnia czy kuchnia. Jak poradzić sobie z aranżacją salonu o nietypowym kształcie?

Jak zaaranżować nieustawny salon?

Każdy marzy o posiadaniu pięknego, nowoczesnego i wygodnego pokoju dziennego. Jednak bardzo wiele osób zmaga się z problemem, jakim jest nieustawny salon. Niezależnie od wielkości pomieszczenia, nietypowy kształt ma znaczący wpływ na ustawienie mebli w pokoju. Jak połączyć strefę odpoczynku ze strefą jadalną i często kuchnią w małym, nieustawnym pokoju dziennym?
Najważniejsze to dopasowanie kształtu i wielkości sofy lub kanapy do wielkości pokoju. W niewielkich salonach o nietypowym kształcie najlepiej sprawdzi się mały wygodny narożnik. Stół jadalny również powinien być dopasowany do wielkości pomieszczenia. Najlepiej zainwestować w nieduży ale rozkładany stół, żeby w razie konieczności móc pomieścić wszystkich gości.

Jak oddzielić przestrzenie w pokoju o nietypowym kształcie?

Nieustawny salon to nie tyle problem, co aranżacyjne wyzwanie. Podział przestrzeni w tego typu pomieszczeniach jest trudny, ale nie niemożliwy. Jeżeli w salonie nie ma miejsca na meblościankę z telewizorem, warto pomyśleć o powieszeniu telewizora na ścianie, dzięki czemu zaoszczędzi się mnóstwo miejsca.

Więcej zdjęć znajdziecie w odcinkach: 417 (architekt Maciek Bogaczewicz), 416 (architekt Jakub Szeląg), 415 (architekt Ula Kołodziejek-Herman), 410 (architekt Maciek Bogaczewicz), 397 (architekt Maciek Bogaczewicz), 371 (architekt Maciek Bogaczewicz), 368 (architekt Ola Napiórkowska), 360 (Dominik Ćwiek).

Więcej aranżacji na : Aranżacje Dekoratorni

 

Kliknij w gwiazdkę i zostaw ocenę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here