Nowoczesne biuro
5
(1)

Na co zwracać uwagę?

Niewielki metraż nie zwalnia pracodawcy z obowiązku zapewnienia właściwych warunków pracy. Wszystkie meble jak i cała aranżacja przestrzeni biurowej muszą spełniać określone normy (http://chodorowski.eu/PDF/regulacjeBHP.pdf). Pracownicy dzielący ze sobą przestrzeń nie powinni wpadać na siebie w wąskich przejściach.

Nie ma uniwersalnego sposobu na ustawienie biurek i foteli, wiele zależy od stylu pracy osób zatrudnionych. Jeśli jest to zespół kreatywny, w którym często wymieniane są uwagi, stoły ustawia się frontem do siebie – najlepsze będą gotowe systemy biurowe, dzięki którym da się zagospodarować całą dostępną przestrzeń. Przy pracy wymagającej większego skupienia wskazane jest ustawianie biurek obok siebie albo przy przeciwległych ścianach.

Nowoczesne biuroAby zapewnić pracownikom minimum prywatności, warto zastosować ażurowe przegrody albo ścianki oddzielające biurka od siebie (które przy okazji posłużą jako miejsce do naklejania notatek). W małych biurach praktyczniejsze będą proste formy i „czyste” kolory – taka aranżacja spowoduje, że pomieszczenie optycznie będzie wyglądać na większe.

Praktyczne rozwiązania na biurko

W małych biurach idealnym rozwiązaniem są systemy modułowe. To linie meblarskie, w skład których wchodzą przeróżne sprzęty: biurka, krzesła, komody, szafy i zestawy konferencyjne. Moduły wybiera się stosownie do potrzeb.

Meble są lekkie, więc nie ma problemu z ich ustawianiem, a aranżację dopasowuje się po prostu do okoliczności. Projektuje się je właśnie z myślą o maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, a ponieważ poszczególne elementy należą do konkretnej linii, w każdej chwili można wzbogacić wyposażenie biura meblami bez naruszania dotychczasowej stylistyki.

Sprzęty, z których nie korzysta się na co dzień, powinny mieć funkcję łatwego demontażu jakskładane stoły konferencyjne czy składane stoły cateringowe, które można zamówić na www.meblant.pl. W firmie przyjmuje się często klientów, więc nawet w najmniejszym biurze musi się znaleźć osobne miejsce urządzone pod kątem takich spotkań. Warto zainwestować w dobrej jakości meble do wnętrz użyteczności publicznej – są to gotowe zestawy złożone z foteli, sof i stolików w przeróżnych stylach, które pasują do każdego wnętrza.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here