Zobacz nasz pomysł na aranżację salonu w stylu gustawiańskim.
5
(1)

Nazwa tego stylu wywodzi się od imienia szwedzkiego króla Gustawa III. Jest to szwedzka odmiana klasycyzmu panującego w Europie w XVIII i XIX wieku. Charakteryzuje się prostotą bez przesadnego przepychu. Mówiąc wprost jest to szwedzka odmiana europejskiego klasycyzmu.

Jeśli chcecie stworzyć klimat wnętrza gustawiańskiego, pamiętajcie o pomysłowości i prostocie. Jeśli nie możecie sobie pozwolić na zastosowanie bielonych desek na podłodze, czy nowych mebli, starajcie się zastosować inne ciekawe rozwiązania jak np. fototapeta imitująca interesujący was wzór. Dzięki temu, tanim i prostym sposobem wprowadzicie klimat i styl do waszej przestrzeni. 

 


Salon w stylu gustawiańskim

W salonie zostały wydzielone dwie części – jadalniana i wypoczynkowa. Aranżacja salonu charakteryzuje jasna, przyjemna kolorystyka beżu oraz pastelowych błękitów. W jadalni stanął drewniany, szary stół który przełamał delikatność wnętrza. Do niego natomiast zostały dobrane białe krzesła z bladoniebieską tapicerką. Jasnobeżowa tapeta ze wzorem przypominającym szydełkowe serwetki nadaje charakteru w tej jasnej przestrzeni, a jednocześnie jest tłem dla rodzinnych kompozycji fotograficznych.

Kominek zrobi różnicę

W części wypoczynkowej pojawia się kominek – który wprowadza ciepły klimat do wnętrza. Wygodny narożnik stanął na tle fototapety z motywem starych, niebieskich desek. Jest to istotny element, ponieważ styl gustawiański to głównie bielone deski na podłodze – natomiast jak widać można ten motyw pomysłowo wykorzystać również na ścianie.

Ściana telewizyjna została udekorowana białą płytką cegłopodobną. Jest to pewne odejście od standardowych cech tego stylu, natomiast celowo zostały tu wprowadzone elementy nowoczesności, utrzymane w delikatnej, jasnej stylistyce kolorystycznej. Całość dopełniają dodatki oraz tkaniny- zasłony, poduszki oraz szklane wazony i świeczniki.


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Jak urządzić funkcjonalny salon?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here