Zastanawiasz się czy kupić czy zrobić włąsnorecznie zagłówki w sypialni? Zobacz nasze pomysły.
5
(1)

Obecnie wybór zagłówków jest bardzo duży. Łączy się to przede wszystkim z kupnem łóżka – choć nie zawsze. Niekiedy zagłówki w sypiani możemy zrobić własnoręcznie.

Zagłówki w sypialni a styl wnętrza

Jeśli marzymy o zagłówku drewnianym, metalowym czy w stylu włoskim, oczywiście będzie to zależne od kupna łóżka. Jest wiele propozycji łóżek do sypialni, które spokojnie dopasujemy do stylu naszej wymarzonej sypialni.

Jeśli będzie to romantyczna, kwiatowa sypialnia, postawimy na białe, metalowe zagłówki. Jeżeli marzy wam się klasyczne, eleganckie wnętrze – z pewnością poszukacie wśród drewnianych wersji.

Co w przypadku stylu nowoczesnego?

Natomiast jeżeli przestrzeń będzie nowoczesna, z nutą glamour, możliwe że zdecydujemy się na pikowany, włoski zagłówek. Inaczej sprawa wygląda, jeśli mamy już zaaranżowaną przestrzeń i wymiana łóżka nie wchodzi w grę. Wtedy właśnie postawimy na metamorfozę i świetnym pomysłem będzie zagłówek hand-made lub wnęka, które będą pasować do aranżacji sypialni.

Wasza sypialnia będzie miała niepowtarzalny klimat jeśli zagłówek stworzycie sami. Przy niewielkim nakładzie pieniężnym możemy uzyskać  naprawdę niesamowity efekt. 

Drewniany zagłówek do łóżka

Prosta forma drewnianego zagłówka sprawdzi się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Jeśli będziemy chcieli zastosować go we wnętrzach klasycznych – możemy użyć form bardziej rzeźbionych i stylizowanych. Jest to najbardziej uniwersalna wersja zagłówka, jednak znajdziemy ja w różnych formach, wielkościach, kolorach i rodzajach drewna i łóżka. Inną propozycją jest zagłówek w stylu włoskim.

Miękki zagłówek do sypialni

Tapicerowany, pikowany, ze skóry, z materiału – idealny do nowoczesnego wnętrza, ale z nutą elegancji. W zależności od rodzaju i koloru skóry, proporcji zagłówka oraz formy uzyskamy wymarzony klimat- klasyczny, nowoczesny czy glamour. Zagłówek wnęka z kolei, zdecydowanie przykuje uwagę nie tylko swoją formą, ale również sposobem podświetlenia.

  Łóżko do sypialni. 15 pomysłów na zagłówek!

Zagłówek metalowy

W sypialni najważniejszą rolę odgrywa oświetlenie, które nadaje wnętrzu intymności i buduje nastrój. Daje ono optyczny efekt wnęki, natomiast sposób wykończenia jest oryginalnym pomysłem na wyeksponowanie ściany za łóżkiem. Zagłówek metalowy przybiera stylizowaną formę, pasuje do wnętrz o konkretnym klimacie. Może być stylizowany lub prosty, nawiązywać do secesyjnych form lub przy odpowiednim dodatku np. baldachimie tworzyć przestrzeń orientalną.

Zagłówek – zrób to sam

Propozycja dla osób które chciałyby odmienić zagłówek obecnego łóżka to zagłówek hand-made. Oczywiście jest wiele propozycji stworzenia go samodzielnie. Ciekawym motywem może być użycie poduszek zawieszonych na karniszu. Inny sposób to obicie zagłówka miękkim materiałem lub wykładziną za łóżkiem zamiast tapety. A jeśli macie głowę pełną pomysłów – to spróbujcie zagospodarować zagłówek sztucznymi materiałowymi różami, wprowadzą one namiętny charakter do waszej sypialni. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here