323 odcinek Dekoratorni
5
(1)

Sypialnia powinna być miejscem relaksu i odpoczynku. Mimo iż nie jest ona miejscem reprezentacyjnym w domu i przebywają w niej jedynie właściciele mieszkania, warto włożyć nieco więcej wysiłku w jej aranżację. Wybór odpowiedniego zagłówka lub udekorowanie ściany, która się za nim znajduje wydaje się być istotnym problemem. Przedstawiamy 15 ciekawych pomysłów na łóżko do sypialni, jego zagłówek i ścianę za wezgłowiem.

Jaki zagłówek powinno mieć łóżko do sypialni?

Ważnym etapem przy wyborze łóżka powinien być wybór jego ramy. Wiele firm produkuje łóżka z ozdobnym zagłówkiem. Można się jednak pokusić o wybór klasycznej drewnianej ramy i wykonanie zagłówka na własną rękę. Bardzo przydatne będą tutaj na przykład dekoracyjne, trójwymiarowe panele ścienne, które możemy przykleić u wezgłowia łóżka. Miękki zagłówek można także wykonać z poduszek, specjalnych tapicerowanych lub pikowanych wezgłowi lub chociażby ze zwykłych zasłon.

Jak ozdobić ścianę za łóżkiem?

Niezwykłym pomysłem na ozdobienie ściany za łóżkiem do sypialni, jest na przykład wnęka, która umożliwia postawienie lub powieszenie w niej dekoracji. Oświetlenie tej wnęki będzie nadawało sypialni odpowiedniego klimatu. Ponadto doskonałym pomysłem na aranżację ściany za łóżkiem jest także zastosowanie taśmy z lampkami ledowymi, które będą podświetlać wezgłowie lub ścianę za nim. Często stosowane są także kolorowe tapety i fototapety, które ożywiają to pomieszczenie.

W takim anturażu każde łóżko do sypialni będzie zachęcało do odpoczynku.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Miękkie ściany od Fluffo - nie tylko do pokoju dziecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here