Zajrzyj do naszego artykułu i zobacz co na podłogę do salonu.
4.3
(4)

Panele laminowane – wersja ekonomiczna

Panele laminowane to tańsza alternatywa podłóg drewnianych. Wysokiej jakości panele doskonale imitują drewno, kosztując przy tym dużo mniej.
Wśród zalet paneli laminowanych jako podłogi do salonu można wymienić między innymi:

  • łatwy montaż (szczególnie wybierając bezklejowe panele z systemem click),
  • niska cena montażu,
  • możliwość montażu na ogrzewanie podłogowe.

Niestety panele podłogowe, są bardziej narażone na zarysowania (czego nie da się zamaskować). Mają tendencję do wypaczania, jeśli wilgoć wniknie w bezklejowe łączenia.

Decydując się jednak na to rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim klasę ścieralności. Im będzie wyższa, tym bardziej wytrzymałe będą panele. Zaleca się wybierać wersje z klasą ścieralności AC4.

1

Podłoga drewniana, czyli podłoga w wersji luksus

Drewno – synonim elegancji i luksusu. Dlatego podłogi drewniane wyróżniają się niezwykłą estetyką. Z uwagi na charakterystyczny rysunek słojów, podłogi z drewna są także unikalne. Użytkownicy cenią je także za ciepło, trwałość oraz 100% naturalności. Podłogi drewniane wyróżniają się ponadto dobrą izolacyjnością termiczną. Podłogi z drewna – bez względu na to, czy są to deski czy parkiet – można wielokrotnie cyklinować, olejować bądź lakierować. Dzięki temu można łatwo i szybko przywrócić podłodze dawną estetykę.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że podłoga drewniana to spory wydatek. Wydatek, który jednak jest opłacalny. Podłogi – odpowiednio eksploatowane i pielęgnowane – gwarantują długą żywotność, a przy tym pięknie się starzeją.

Płytki w salonie? To możliwe

Kto powiedział, że płytki to opcja dedykowana posadzce w kuchni, przedpokoju czy łazience? Jest to rozwiązanie, które coraz śmielej wkracza na salony, ciesząc się zwiększonym zainteresowaniem. Estetyczne płytki mogą podkreślić całość aranżacji, a jednocześnie zapewnić niezwykłą praktyczność.

  Jak dodać wnętrzu elegancji? Zacznij od podłogi

Szeroki asortyment płytek to gwarancja wyboru idealnie dopasowanych płytek do salonu. Dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i wzorniczych oraz w zróżnicowanych rozmiarach, spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Posadzka z żywicy? Czemu nie

Ciekawym pomysłem, jeśli chodzi o podłogę do salonu, może okazać się wylewana posadzka z żywicy poliestrowej lub epoksydowej. Zaletą takiego rozwiązania jest duża twardość oraz wysoka wytrzymałość. Ponadto jest posadzka z żywicy jest niezwykle gładka – niczym szkło.

Decydując się na takie rozwiązanie, należy jednak liczyć się z wysokimi kosztami. O ile podłogę drewnianą, panele czy płytki podłogowe można ułożyć samodzielnie, tak posadzka z żywicy wymaga umiejętności specjalistów. Tylko wtedy podłoga będzie wyglądała estetycznie.

Autor: Biuro Projektowe Ekskluzywne Wnętrze

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.3 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here