krzeslo
5
(1)

Spis treści artykułu:

Krzesło Louis

Krzesło to zostało zaprojektowane przez Philippe Starck i jest to bardzo popularne w ostatnim czasie. Robi się je z przezroczystego poliwęglanu i jest dostępne w różnych kolorach. Krzesło to jest wzorowane na siedziskach w stylu Ludwika XV i stąd też nazwa. Jego wygląd sprawia wrażenie niezwykłej lekkości i przestronności. Nadaje się ono do pomieszczeń w różnym stylu. Zarówno do tych bardzo nowoczesnych i minimalistycznych, jak do bardziej klasycznych.

Krzesło Butterfly

Jest to mebel bardzo kultowy. Jego projekt zawdzięczamy trzem architektom: Antonio Bonet, Jorge Ferrari-Hardoy i Juan Kurchan. Dzięki nim powstało krzesło wzorowane na  składanych krzesłach używanych przez oficerów brytyjskich w XIX wieku. Siedzisko zrobiono z materiałów wysokiej klasy i zamocowano na konstrukcji z metalowych prętów wygiętych w charakterystyczny sposób.

Krzesło butterfly jest bardzo wygodne i komfortowe, dobrze sprawdza się jako mebel wypoczynkowy. Pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych.

krzesloKrzesło Tulip

Nazwa krzesła ściśle związana jest z jego wyglądem, gdyż siedzisko przypomina kwiat tulipana. Jego projekt został stworzony w latach 50 XX wieku. W sklepach meblarskich możemy jest dostać w różnych kolorach. Wykonane jest z lakierowanego metalu. Siedzisko jest obrotowe i wyposażone w wygodną poduszkę. Krzesło tulip dobrze sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach.

Krzesło Panton

Krzesło to jest wyprofilowane pod sylwetkę człowieka. Robi się je z jednego odlewu, dzięki czemu jest zarówno praktyczne, jak i wytrzymałe. Nadaje się do przechowywania jedno na drugim, więc z powodzeniem sprawdzi się nawet w małych wnętrzach.

Jak dopasować krzesła do stołu?

Krzesła są różne, a ich modele wybieramy w zależności do tego, do jakiego wnętrza chcemy je wykorzystać. Niestety nie jest to takie proste. Chcąc ułatwić sobie to wymagające dużej wyobraźni zadanie najlepiej jest korzystać z aplikacji, które wykorzystują rozszerzoną rzeczywistość. Po zainstalowaniu jej w telefonie, tablecie lub laptopie możemy zobaczyć wizualizację stołu z krzesłami w naszym pokoju. Zastanawiacie się jak to działa? Bardzo prosto, dzięki katalogowi mebli zawartemu w aplikacji możemy je swobodnie przenosić do naszego salonu.

  Jak wybrać materac. Tempur- idealny komfort.

Najeżdżamy kamerą na miejsce, w którym mają stanąć krzesła, wybieramy je z katalogu i już przez ekran np. tabletu widzimy je w naszym mieszkaniu. Dzięki temu z powodzeniem dopasujemy rodzaj i kolor krzeseł do stołu i całego pomieszczenia.

Realne rozmiary pozwolą nam ocenić np. ile krzeseł zmieści się przy blacie stołu. Jeśli ktoś nie przepada za krzesłami, to warto przyjrzeć się także niedużym fotelom, na których można z powodzeniem siadać przy stole, a później także wygodnie się rozsiąść i odpocząć. Jednym z nich może być fotel womb dostępny między innymi w internetowym sklepie meblowym Intiaro.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here