okna i żółta ściana
0
()

Budowa domu jednorodzinnego dzieli się na wiele etapów. Zaczynasz od przygotowania fundamentów, wzniesienia ścian, a następnie przechodzisz do konstrukcji dachowych. Realizując poszczególne etapy budowy, nie zapominaj też o tym, aby wybrać odpowiednie okna drewniane, PCV lub aluminiowe do przygotowanych otworów okiennych.

Rodzaj zastosowanych okien w nieruchomości przekłada się przede wszystkim na komfort cieplny w całym budynku, a także ogólną estetykę zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz nieruchomości. Jakie okna są najlepsze do domu jednorodzinnego? PCV, a może klasyczne okna drewniane? Przejrzyj poradnik, a podejmiesz właściwą decyzję.

Okna plastikowe czy drewniane – porównanie

Każda odmiana stolarki okiennej dla domów jednorodzinnych ma swoje zalety i wady.
Jeśli chodzi o atrakcyjność cenową i trwałość – tutaj bezapelacyjnie wygrywają okna wykonane z tworzywa PCV. Takie konstrukcje wyróżniają się głównie:

  • wysoką jakością wykonania,
  • wieloletnią trwałością – nawet kilkanaście lat bezproblemowej eksploatacji,
  • stylistyką dopasowaną do większości sposobów wykończenia budynku z zewnątrz,
  • odpornością na blaknięcie i oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Porównując okna PCV z drewnianymi, trzeba pamiętać o tym, że drewniana stolarka okienna wymaga okresowej konserwacji i nie jest tak dobrze odporna na zniszczenia. Jeśli masz dom postawiony w wilgotnych rejonach polski o skrajnych warunkach pogodowych, np. w górach, wtedy postaw na trwałe okna PCV.

Drewnianą stolarkę okienną montuj wtedy, kiedy dom jednorodzinny nie jest narażony
na oddziaływanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych, a dodatkowo chcesz utrzymać stylistykę budynku w nienagannym, klasycznym designie.

Jak wybrać najlepsze drewniane okna do domu jednorodzinnego?

Podjęcie przemyślanej decyzji na etapie poszukiwania drewnianej stolarki okiennej jest niezbędne, abyś mógł cieszyć się komfortem cieplnym i wygodą użytkowania okien w domu przez wiele lat. Parametry, które warto przeanalizować podczas zakupu okien drewnianych to:

  • grubość ramy,
  • współczynnik przenikalności cieplnej,
  • grubość i rodzaj zastosowanej szyby,
  • kolorystyka,
  • akcesoria do okuć.
  Półki do wnętrz – jak je wybrać?

Nowoczesne drewniane okna to zupełnie inne i lepsze konstrukcje niż przed laty. Na ten moment montaż drewnianej stolarki okiennej w domu jednorodzinnym przyczynia
się do zachowania nienagannej estetyki budynku
przy jednoczesnym utrzymaniu doskonałego komfortu termicznego we wszystkich pomieszczeniach.

Drewniane okna do domu – jakie to koszty?

Decydując się na okna drewniane, musisz liczyć się z nieco większym obciążeniem domowego budżetu aniżeli w przypadku zakupu kompletu okien wykonanych z PCV. Jeśli liczy się dla Ciebie jak najwyższa jakość i precyzja wykonania, a dodatkowo nienaganna estetyka, koniecznie postaw na drewnianą stolarkę okienną.

W porównaniu do okien wykonanych z tworzywa sztucznego, modele drewniane mogą być nawet o kilkaset złotych droższe tylko za jedno skrzydło.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here