Zakup mieszkania - porady
5
(1)

Kupno mieszkania nie może być spontaniczną decyzją, podjętą pod wpływem chwilowego impulsu. Pierwotny rynek nieruchomości oferuje bardzo zróżnicowane pod wieloma względami mieszkania na sprzedaż. Kluczową kwestią jest wybór lokalu, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom oraz preferencjom. W końcu będzie to miejsce, w którym spędzimy większość lub nawet całe przyszłe życie. Przeglądając oferty na stronach internetowych, z pewnością natrafimy na dużą liczbę takich, które nas w większym stopniu zainteresują. Jednak zawsze ta ostateczna decyzja jest najważniejsza, dlatego musi ona być bardzo przemyślana.

Kluczowe kryteria wyboru nowego mieszkania

Każdy, kto stoi przed decyzją dotyczącą zakupu nowego domu lub nowego mieszkania, ma inne wymagania co do swojej przyszłej własności. Na wstępie warto określić jaka powierzchnia nieruchomości nas interesuje. W tej kwestii należy patrzeć nie tylko na to, co jest tu i teraz, ale też na dalszą perspektywę.

Być może w tej chwili nie potrzebujemy dużego metrażu, ale może się to zmienić w momencie, kiedy zdecydujemy się na powiększenie rodziny. Kolejnym kryterium jest lokalizacja – mamy tutaj do wyboru osiedla już zagospodarowane, które zazwyczaj mają w dużym stopniu rozwiniętą infrastrukturę, oraz osiedla nowo powstające. W przypadku tych drugich nie mamy pewności co do dalszego wyglądu otaczającej nas przestrzeni.

W wielu przypadkach znacząca jest bliska odległość do centrum miasta lub dobra komunikacja miejska. Nowe domy zazwyczaj powstają razem  z odpowiednimi udogodnieniami dla przyszłych mieszkańców, np. garażem lub asfaltową drogą dojazdową. Jednak zawsze przed dokonaniem zakupu warto też zwrócić uwagę na te szczegóły.

Czym się kierować kupując nowe mieszkania w celach inwestycyjnych?

Jeśli planujesz zakup nieruchomości pod kątem inwestycyjnym, głównym elementem, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest lokalizacja. Im jest bardziej atrakcyjna, tym większy zysk można osiągnąć z wynajmu. Mieszkania dobrze skomunikowane z centrum lub znajdujące się w okolicy z bogatą infrastrukturą, kosztują więcej niż te na obrzeżach miast. Na cenę wynajmu mieszkania ma też wpływ standard wykończenia oraz liczba pokoi. Chcąc osiągnąć jak najbardziej wymierne korzyści z wynajmu, warto zadbać o takie elementy, które ułatwią życie przyszłym mieszkańcom. Wielu wynajmujących docenia możliwość postawienia samochodu na prywatnym miejscu parkingowym lub schowania roweru  w komórce lokatorskiej.

  O czym warto pamiętać przy zakupie odkurzacza wodnego?

W obecnych czasach szukanie nieruchomości na rynku pierwotnym jest dużo prostsze niż kiedyś. Strony internetowe oferują bardzo szczegółowe kryteria wyszukiwania pod postacią filtrów, które pozwalają znaleźć nowe mieszkania oraz nowe domy pasujące do wybranych przez nas elementów, takich jak np. lokalizacja, metraż lub cena. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here