0
()

Jak najwcześniej rozpocznij poszukiwania

Tak szybko, jak to możliwe, zacznij wertować strony internetowe, gazety i czasopisma z wykazami nieruchomości. Zanotuj interesujące Cię apartamenty i zobacz, jak długo ich oferta utrzymuje się na rynku. Zwróć także uwagę na wszelkie zmiany cen wywoławczych. Pozwoli ci to zorientować się w trendach mieszkaniowych w określonych obszarach.

Określ, ile możesz przeznaczyć na zakup

Pożyczkodawcy ogólnie zalecają, aby ludzie szukali domów, które są warte nie więcej niż pięciokrotność rocznego dochodu generowanego przez gospodarstwa domowego. Oczywiście, jest to sprawa w pełni indywidualna i powinniśmy ją ustalać na podstawie własnej sytuacji finansowej, a nie kierować się jedynie sugestiami finansowymi innych.

Znajdź odpowiedniego dewelopera

To właśnie od deweloperów przyjdzie nam kupić apartament. Mogą udzielić przydatnych informacji na temat zarówno swoich obiektów, jak i okolicznych, które to informacje mogą okazać się niezwykle cenne. Ich znajomość procesu zakupu mieszkania z rynku pierwotnego, umiejętności negocjacyjnych i obszaru, w którym chcesz mieszkać, również nie jest bez znaczenia. Aby znaleźć tego właściwego, dobrze jest zweryfikować poszczególne podmioty tego typu, między innymi za pośrednictwem Internetu.

Odwiedzaj interesujące apartamenty

Zacznij zwiedzać apartamenty w swoim przedziale cenowym. Warto sporządzić notatki na temat wszystkich odwiedzanych obiektów. Tym bardziej że może ich być naprawdę wiele! Zapamiętanie wszystkiego może być trudne, więc warto robić zdjęcia lub nagrywać materiały video, jeśli deweloper nie ma nic przeciwko.

Koniecznie sprawdź szczegóły każdego apartamentu. Na przykład:

  • sprawdź instalację wodno-kanalizacyjną, uruchamiając prysznic, aby zobaczyć, jak silne jest ciśnienie wody i ile czasu zajmuje uzyskanie ciepłej wody,
  • wypróbuj układ elektryczny, włączając i wyłączając przełączniki,
  • otwieraj i zamykaj okna i drzwi, aby sprawdzić, czy działają prawidłowo.
  Ikony stylu, czyli lampy Flos, Umage i Slamp

Podsumowanie

Jak wspominaliśmy na początku, kupowanie apartamentu będzie z pewnością wiązać się z pewnym wysiłkiem, niemniej oczywiście warto. W końcu mówimy o swoistej wieloletniej inwestycji zarówno w nasze życie, jak i rodziny, obecnej lub przyszłej. Świadomość tego sprawi, że do całego procesu podejdziemy z dużą odpowiedzialnością.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here