Kocioł grzewczy
0
()

W kotłach grzewczych, w których jako paliwo wykorzystuje się pellet, jednym z najnowocześniejszych rozwiązań jest kocioł na pellet typu red one. Stanowi on kocioł zautomatyzowany, wyposażony w szereg udogodnień, zapewniający praktycznie bezobsługowe wykorzystanie przy jednocześnie efektywnym ogrzewaniu wszystkich pomieszczeń.

Nowoczesne kotły na pellet

Kocioł red one jest nisko temperaturowym kotłem wodnym przeznaczonym do ogrzewania zarówno budynków mieszkalnych, jak i użytkowych, który można wykorzystać również do współpracy z zasobnikowym podgrzewaczem wody dostarczającej wodę użytkową. Ze względu na stopień zautomatyzowania kocioł red one jest wyposażony w specjalny podajnik ślimakowy zmniejszający konieczność dodatkowej obsługi urządzenia. Natomiast cały system grzewczy sterowany jest przy zastosowaniu specjalnego sterownika mikroprocesorowego.

Dodatkowymi atutami tego typu kotła są z pewnością kompaktowa i nowoczesna konstrukcja cechująca się niewielkimi wymiarami, co pozwala na umieszczenie kotła w odpowiednim dla nas miejscu. W procesie spalania wykorzystywany jest samoczyszczący, automatyczny palnik, który jest wyposażony w specjalną zapalarkę. Praca kotła jest efektywniejsza oraz stabilniejsza poprzez wykorzystanie wentylatora wyciągowego usprawniającego ciąg kominowy. Ważnym aspektem jest również mała szkodliwość na środowisko naturalne.

Umiejscowienie kotła – podstawowe wytyczne

W systemie ogrzewania każdy jego element powinien być odpowiednio rozmieszczony w celu sprawnego funkcjonowania oraz spełnienia wymaganych norm. Do takich wytycznych możemy zaliczyć:

  • konieczność zainstalowania kotła od ściany (w obrysie kotła) w odległości 200 mm,
  • odległość z przodu kotła od drzwiczek powinna wynosić minimum 1000 mm,
  • zapewnienie bezpiecznego dystansu od materiałów łatwopalnych czy instalacji elektrycznych oraz gazowych,
  • umiejscowienie kotła na cokole z materiałów niepalnych o wysokości ok. 60100 mm,
  • odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią czy wodami gruntowymi,
  • zapewnienie odpowiedniego dopływu świeżego powietrza oraz wyposażenie kotłowni w wentylację grawitacyjną z uwzględnieniem dwóch otworów wentylacyjnych.
  Co warto wiedzieć przed zakupem wejściowych drzwi aluminiowych

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here