Kocioł grzewczy
0
(0)

W kotłach grzewczych, w których jako paliwo wykorzystuje się pellet, jednym z najnowocześniejszych rozwiązań jest kocioł na pellet typu red one. Stanowi on kocioł zautomatyzowany, wyposażony w szereg udogodnień, zapewniający praktycznie bezobsługowe wykorzystanie przy jednocześnie efektywnym ogrzewaniu wszystkich pomieszczeń.

Spis treści artykułu:

Nowoczesne kotły na pellet

Kocioł red one jest nisko temperaturowym kotłem wodnym przeznaczonym do ogrzewania zarówno budynków mieszkalnych, jak i użytkowych, który można wykorzystać również do współpracy z zasobnikowym podgrzewaczem wody dostarczającej wodę użytkową. Ze względu na stopień zautomatyzowania kocioł red one jest wyposażony w specjalny podajnik ślimakowy zmniejszający konieczność dodatkowej obsługi urządzenia. Natomiast cały system grzewczy sterowany jest przy zastosowaniu specjalnego sterownika mikroprocesorowego.

Dodatkowymi atutami tego typu kotła są z pewnością kompaktowa i nowoczesna konstrukcja cechująca się niewielkimi wymiarami, co pozwala na umieszczenie kotła w odpowiednim dla nas miejscu. W procesie spalania wykorzystywany jest samoczyszczący, automatyczny palnik, który jest wyposażony w specjalną zapalarkę. Praca kotła jest efektywniejsza oraz stabilniejsza poprzez wykorzystanie wentylatora wyciągowego usprawniającego ciąg kominowy. Ważnym aspektem jest również mała szkodliwość na środowisko naturalne.

Umiejscowienie kotła – podstawowe wytyczne

W systemie ogrzewania każdy jego element powinien być odpowiednio rozmieszczony w celu sprawnego funkcjonowania oraz spełnienia wymaganych norm. Do takich wytycznych możemy zaliczyć:

  • konieczność zainstalowania kotła od ściany (w obrysie kotła) w odległości 200 mm,
  • odległość z przodu kotła od drzwiczek powinna wynosić minimum 1000 mm,
  • zapewnienie bezpiecznego dystansu od materiałów łatwopalnych czy instalacji elektrycznych oraz gazowych,
  • umiejscowienie kotła na cokole z materiałów niepalnych o wysokości ok. 60100 mm,
  • odpowiednie zabezpieczenie przed wilgocią czy wodami gruntowymi,
  • zapewnienie odpowiedniego dopływu świeżego powietrza oraz wyposażenie kotłowni w wentylację grawitacyjną z uwzględnieniem dwóch otworów wentylacyjnych.
  Co warto wiedzieć przed zakupem wejściowych drzwi aluminiowych

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here