Kocioł elektryczny do fotowoltaiki
4.5
(2)

Ciepło, czysto, bezpiecznie

Ogrzewanie elektryczne ma jedna wadę – wciąż jest relatywnie droższe niż utrzymywanie ciepła w domu dzięki innym instalacjom grzewczym. Są jednak rozwiązania, które pozwalają te koszty zmniejszyć. I warto o nich pomyśleć już na etapie projektowania domu. Mowa o montażu paneli fotowoltaicznych i dobraniu odpowiedniego kotła na prąd, działającego właśnie dzięki energii przez nie produkowanej.

Ogrzewanie domu takim systemem ma natomiast sporo zalet. Przede wszystkim jest bezpieczne, a zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie powinno być priorytetem inwestora. Prąd fotowoltaiczny powstaje dzięki energii odnawialnej. Taki system jest najbardziej ekologiczny – nie emituje spalin do atmosfery, zapewnia czyste środowisko, powszechnie stosowany eliminuje ryzyko smogu w okolicy naszego domu. Gwarantuje czyste środowisko kolejnym pokoleniom.

Zapomnij o zakupach paliwa

Stosowanie systemu grzewczego zasilanego energią elektryczną jest obecnie najwygodniejszą formą ogrzewania domu. Po pierwsze dlatego, że nie musimy myśleć o zakupie paliwa do pieca, jak ma to miejsce w przypadku ogrzewania tradycyjnymi metodami – węglem, peletem, olejem czy drewnem. Nie trzeba też martwić się rosnącymi cenami paliwa, np. gazu. Na własne potrzeby produkujemy bowiem własną energię.

Po drugie – gdy zamontujemy panele fotowoltaiczne – tego paliwa nigdy nie zabraknie, nie trzeba myśleć o robieniu zapasów, gromadzeniu go w nadmiernej ilości na wszelki wypadek. Co więcej, można zarabiać sprzedając nadwyżki wyprodukowanego prądu.

I po trzecie – ogrzewanie elektryczne jest w zasadzie bezobsługowe. Wystarczy włączyć kocioł elektryczny. Dzięki nowoczesnym sterownikom współpracującym z urządzeniem, możemy ustawiać i regulować temperaturę w pomieszczeniach w zależności od pory dnia, roku, czy aktualnych potrzeb domowników.

Oszczędzaj na etapie projektowania i dzięki dotacjom

Owszem, instalacja systemu ogrzewania elektrycznego nie należy do najtańszych. Jednak warto ją rozważyć przede wszystkim wtedy, gdy decydujemy się przeprowadzić generalny remont domu lub stawiając budynek mieszkalny od podstaw. Głównie dlatego, że już na etapie budowy można sporo zaoszczędzić rezygnując z instalacji innego systemu grzewczego czy też przyłącza gazowego, które przy ogrzewaniu domu wyłącznie prądem są całkowicie zbędne.

  Sposób na piękne ściany: panele dekoracyjne 3D od Decopanel

Decydując się na montaż paneli z ogniwami fotowoltaicznymi warto skorzystać z dostępnych dotacji. Fachowcy przeprowadzą nas przez cały proces zakupu i podpowiedzą gdzie i jak zamontować panele słoneczne na dachu domu, lub na przyległym terenie, tak by optymalnie pozyskiwać energię ze słońca. Do tego specjaliści podpowiedzą jaki kocioł elektryczny dobrać do systemu, by ogrzewanie było niezawodne, szybkie i jak najbardziej ekonomiczne. Szczególnie, gdy ogrzewanie takie stosuje się w dobrze izolowanych, ocieplonych obiektach. Wybór urządzeń umożliwiających grzanie energią elektryczną jest na rynku ogromny, do tego są one łatwe, szybkie i czyste w montażu. Ponadto nie wymagają skomplikowanych systemów wentylacyjnych.

Warto zapoznać się z ofertą produkowanych w Polsce kotłów elektrycznych marki Kospel. W ofercie firmy Kospel można znaleźć ponadto niezawodne zbiorniki buforowe doskonale współpracujące z kotłami elektrycznymi i instalacją fotowoltaiczną.

Zyskaj przestrzeń

Dla wielu inwestorów postawienie na ogrzewanie elektryczne jest istotne za względu na małą przestrzeń w domu. Urządzenia na paliwo stałe, a nawet piec gazowy, wymagają wygospodarowania kotłowni – dodatkowego pomieszczenia tylko na potrzeby systemu grzewczego. W przypadku kotła elektrycznego możemy zyskać przestrzeń, kotłownia staje się zbędna, a sam niewielki i estetyczny piec na prąd można umiejscowić w dowolnym, wygodnym miejscu z dostępem do gniazdka elektrycznego.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here