Sprzedaż domu
0
()

Sprzedaż domu może być długim procesem. Na rynku jest wiele ofert, dlatego znalezienie kupca nie jest prostym zadaniem. Można jednak przyspieszyć sprzedaż, podejmując odpowiednie działania, a także dobrze przygotowując ogłoszenia. Co zrobić, aby szybko sprzedać dom? Podpowiadamy!

Odpowiednie przygotowanie domu na sprzedaż

Zainteresowanie klientów ofertą to jedno, a faktyczna sprzedaż domu to drugie. Domy we Włodawie, domy w Siedliszczu, domy w Kocku – ofert jest dużo w każdym mieście, dlatego trzeba dać się zauważyć. Na podjęcie ostatecznej decyzji o zakupie domu wpływa wizyta potencjalnego kupca i dokładne obejrzenie nieruchomości.

Ważne, aby dom był odpowiednio przygotowany i nie odstraszył odwiedzających. Należy zapewnić porządek, usunąć niepotrzebne sprzęty i przedmioty, zadbać, aby w pomieszczeniach panowała harmonia. Oczywiście nie trzeba robić gruntownego remontu, ale warto odświeżyć ściany czy wymienić stare zasłony. Przed zaproszeniem klientów warto sprawdzić, czy wszystkie sprzęty działają, ewentualnie dokonać drobnych napraw. Cieknący kran, przepalona żarówka czy niezamykająca się szafka to drobiazgi, które mogą zniechęcić kupców. Warto zadbać również o porządek w szafach, które są stałym elementem wyposażenia.

Gdy już zadbasz o wszystkie elementy, wystaw ogłoszenie na stronie: https://kazo.pl/domy/kock

Piękny dom – odpowiednie zdjęcia to podstawa

Przygotowując ogłoszenie, należy zadbać o dobre zdjęcia, które ukażą najważniejsze walory inwestycji. Wiele osób większą uwagę zwraca na obraz niż na tekst, dlatego warto postarać się, aby oferta wyróżniała się na tle setek innych. Zdjęcia można wykonać samemu lub skorzystać z pomocy profesjonalistów. Ważne, aby pamiętać o dobrym oświetleniu, najlepiej dziennym.

Mieszkanie powinno być uporządkowane, należy usunąć rzeczy, które będą sprawiać wrażenie chaosu i bałaganu. Na zdjęciach warto pokazać zalety domu np. duży taras, nowocześnie urządzoną łazienkę, przestronny salon. W ogłoszeniu powinny znaleźć się zdjęcia przedstawiające wszystkie pomieszczania, a także otoczenie domu. Warto pokazać, czy jest to dom murowany, dom w zabudowie szeregowej, czy dom wolnostojący. 

  Problematyczny remont? Nie, jeśli dobrze się do niego przygotujesz

Przyciągające ogłoszenie domu na sprzedaż

Odpowiednie ogłoszenie jest kluczem do sukcesu i szybkiej sprzedaży domu. Ważny jest ciekawy tytuł, który skłoni klienta do zapoznania się z ofertą. W tytule warto podać element (np. największa zaleta domu), który przyciągnie kupców. Należy również podać dokładne dane techniczne, tj.

  • metraż domu,
  • liczba pomieszczeń,
  • lokalizacja,
  • forma własności,
  • rok budowy,
  • wyposażenie,
  • standard,
  • typ zabudowy,
  • wysokość comiesięcznych opłat.

Warto podać, czy w cenę mieszkania wchodzi np. garaż, a także określić, czy dom nadaje się do całorocznego zamieszkania np. „Włodawa – dom piętrowy murowany do natychmiastowego zamieszkania”. Bardzo ważne, aby podkreślić korzyści, które da zakup nieruchomości. Warto opisać okolicę, np. piękny powiat włodawski, podać odległość do ważnych miejsc np. szkoły czy przychodni, zwrócić uwagę na dogodne połączenie komunikacyjne z centrum itp.

W ogłoszeniu należy podać cenę nieruchomości. Nie warto jej zawyżać, ponieważ może to zniechęcić kupujących. Należy sprawdzić średnią cenę za dom o podobnym standardzie i dostosować ją do sytuacji rynkowej. Domy na sprzedaż we Włodawie sprawdzisz tutaj: https://kazo.pl/domy/wlodawa. Rozsądna, uczciwa cena na pewno przyspieszy sprzedaż domu. 

Domy na sprzedaż – gdzie umieścić ogłoszenie?

Ogłoszenie warto umieścić w kilku miejscach. Warto skorzystać z ogólnopolskich portali z ogłoszeniami, np. kazo.pl, lokalnych stron, opublikować je w mediach społecznościowych, a także w prasie. W ten sposób oferta trafi do osób, które szukają domu w określonej lokalizacji. O chęci sprzedaży domu warto poinformować znajomych, ponieważ poczta pantoflowa ma bardzo duży zasięg.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here