home-staging-1
5
(1)

home-staging-1

W ciągu tych 3 sekund wnętrze z oferty musi zainteresować potencjalnego nabywcę. W zależności od tego czego szuka, będą dla niego ważne inne kwestie. Jednak najistotniejsze będzie to, czy nowy właściciel widząc po raz pierwszy ofertę sprzedaży, będzie w stanie wyobrazić sobie samego siebie w proponowanej mu przestrzeni. W osiągnięciu tego celu pomaga home staging. Według badań National Association of Realtors wartość sprzedawanych nieruchomości po jego przeprowadzeniu wzrasta nawet o 10%.

Czym jest home staging?

Home staging oznacza proces przygotowania danej nieruchomości do sprzedaży w celu podniesienia jej atrakcyjności na rynku, a co za tym idzie zainteresowanie nią większego grona potencjalnych nabywców. Jest to szereg działań wykraczających poza zwykle zadbanie o czystość i schludność przestrzeni.

Home staging jest usługą oferowaną przez szereg architektów wnętrz m.in. Domowe rewolucje z Krakowa, Ewę Bryl – Michałowicz z Wrocławia, czy Perfect Space z Warszawy i wielu innych. Podjecie decyzji o zakupie nieruchomości zapada stosunkowo szybko i jest zależne od pierwszego wrażenia, jakie wywrze na nabywcy nieruchomość.

home-staging-2

Kilka kluczowych zasad home stagingu

Nie trzeba wspominać o tym, że przed oglądaniem mieszkania przez zainteresowane nim osoby należy gruntownie posprzątać i schować wszystkie prywatne rzeczy, np. ubrania – jest to podstawa. Jak przypomina Maciej Balcerek z Perfect Space najistotniejsze jest, aby usunąć z przestrzeni wszelkie przedmioty, które świadczą o jej spersonalizowaniu.

Pamiątki rodzinne, bibeloty, fotografie – wszystko to sprawi, że potencjalny nabywca poczuje się jak gość w naszym domu, zatem trudno mu będzie postawić się w roli właściciela tej nieruchomości. Tego przecież nie chcemy. Drobne przedmioty mogą również rozpraszać. Istnieje w home stagingu zasada piłki koszykowej – usuń z pomieszczeń wszystko, co jest mniejsze niż taka piłka.

  Bacówka Radawa & SPA**** - pierwszy czterogwiazdkowy Hotel dla dzieci w Polsce!

home-stagingNie bój się zainwestować we wnętrze

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży może wiązać się z dodatkowymi wydatkami. Nie należy się ich bać – wystarczy postawić się w pozycji kupującego: nikt nie zdecyduje się na kupno nieruchomości, której stan wzbudza wątpliwości.

Przed wystawieniem na sprzedaż mieszkania czy domu warto sprawdzić sprawność i bezpieczeństwo instalacji, ważne będzie też odmalowanie ścian. Czyste, białe ściany lepiej podziałają na wyobraźnię nabywców, którzy będą chcieli nowe lokum urządzić na swój własny sposób.

Nie należy również obawiać się wynagrodzenia dla architekta wnętrz. Jako specjalista od home stagingu z pewnością zastosuje fachowe sztuczki, które podniosą wartość sprzedawanej nieruchomości, a także przyspieszą proces szukania nabywcy.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

4 KOMENTARZE

  1. Bez wątpienia największy wpływ na zakup czy wynajem mieszkania ma jego wygląd. Jak zaznaczono w tekście, ponad 95% osób poszukujących mieszkanie znajduje lokum za pośrednictwem internetu. Zatem pierwszym , kluczowym czynnikiem jest wygląd mieszkania, a dokładniej mówiąc sposób jego prezentacji. Trzeba po prostu wiedzieć, jak najlepiej zaprezentować lokum.

  2. W Polsce usługa home staging jest mało popularna. Natomiast na w innych krajach właściciele nieruchomości coraz częściej rezygnują z pośrednictwa agencji nieruchomości na rzecz osoby zajmującej się home stagingiem. Przekłada się ta podwyższenie standardu mieszkania, dostosowuje się go pod oczekiwania grupy docelowej, sprawiając, że mieszkanie samo znajduje najemcę, bądź nabywcę.

  3. Zamiast agencji nieruchomości skorzystać z usługi home staging? Ciekawe jakie przyniosłoby to efekty. Możliwe, że zamiast mieszkanie szukać lokatorów to oni by je znaleźli. Skoro to mieszkanie ma przyciągać zainteresowanych to taka usługa może być przydatna. Na rynku istnieje mnóstwo identycznych ofert, które nie wzbudzają zainteresowania, a home staging może stanowić rozwiązanie dla tych ofert.

  4. ostatnio przeglądając oferty mieszkań, głównie jedno zwróciło moją uwagę, wchodzę w ogłoszenie oglądam zdj i skojarzyłam że to samo mieszkanie, które oglądałam msc temu tylko teraz po jakiej metamorfozie. Najwidoczniej ktoś skorzystał z pomocy architekta, jak widać home-staging coraz bardziej popularny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here