Szukasz ciekawego pomysłu na płytki z dekorem? Sprawdź motywy kwiatowe.

Kwiaty na płytkach

Jeśli zdecydowaliśmy się na wprowadzenie odrobiny natury do wystroju łazienki, dobrym pomysłem będzie wybranie płytek ceramicznych z motywami roślinnymi. Tym sposobem kwiaty, liście czy pędy pojawią się na naszych ścianach. Wersja odważniejsza to wybranie płytek układających się w roślinny ornament na dużej połaci ściany. Taka dekoracja doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie nowoczesnego wystroju. Subtelniejszym, bardziej klasycznym rozwiązaniem jest kupno płytek w jednolitym kolorze oraz pasujących do nich dekorów z motywami roślinnymi. Zdobione listwy ceramiczne umieścić można jedną obok drugiej, tworząc ozdobny pas pomiędzy jednobarwnymi przestrzeniami. Możemy też rozproszyć dekory pośród płytek, nadając łazience ciekawy, artystyczny wygląd. Ceramiczne płytki z motywami roślinnymi mogą także pojawić się dookoła lustra, wokół wanny bądź umywalki, jako elementy wykańczające całość kompozycji.

Urządzenia sanitarne

Motywy florystyczne ciekawie wyglądają również w połączeniu z nowoczesną armaturą sanitarną. Relaksujący nastrój naszej kąpieli nadadzą kwieciste wzory umieszczone na panelu prysznicowym czy szklanej zasłonie prysznica. Wybór kabin prysznicowych poszerza się z sezonu na sezon, a popularność wzornictwa naturalnego sprawiła, że bez problemu znajdziemy kabinę ozdobioną motywami kwiatów, liści, czy też pędów bambusa.Dodatki

Nastrój wnętrza tworzą nie tylko meble i wyposażenie, ale także dekoracje łazienkowe. Można pokusić się o stwierdzenie, że to one decydują o końcowym efekcie. Pierwszym i najważniejszym elementem roślinnym, jaki wprowadzić możemy do łazienki, są po prostu żywe kwiaty. Ustawione w donicach na szafce, na parapecie, obok wanny czy w centralnym punkcie dużej łazienki, z pewnością dodadzą jej naturalnego uroku. Pamiętajmy, aby wybrać gatunki, które dobrze znoszą dużą wilgotność powietrza i wysoką temperaturę. Inne akcesoria, które ozdobią łazienkę, to klosze lamp. Wśród szerokiej oferty sklepów znajdziemy wiele rodzajów lamp z motywami roślinnymi. Dobrym uzupełnieniem będą także dywaniki, zdobione wzorem pasującym do tego użytego na płytkach lub na panelu prysznicowym. Ważne, aby dodatki dobrze komponowały się z pozostałymi elementami wyposażenia, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i pod względem wybranego motywu.
Wzory roślinne mogą być wspaniałą ozdobą łazienki, podobnie jak wszystkich innych pomieszczeń. Umiejętne wplecenie kwiatów, liści czy innych elementów w kompozycję płytek ceramicznych nie jest zadaniem łatwym, ale wartym zachodu. Tym sposobem stworzymy przestrzeń spokojną, relaksującą, przepełnioną naturą.

Płytki z dekorem do łazienki. Motywy roślinne we wnętrzu
5 (100%) 1 ocen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here