Wyspa kuchenna
4
(1)

Jesteś w trakcie budowy domu lub remontu kuchni? Marzy Ci się wyspa kuchenna, na której umieścisz między innymi zlew? Nie wiesz, w jaki sposób rozwiązać sprawę związaną z odprowadzaniem wody z wyspy kuchennej? Jeśli szukasz informacji na ten temat, znajdziesz je w dzisiejszym artykule.

Jak odprowadzać wodę z wyspy kuchennej?

Jak odprowadzać wodę z wyspy kuchennej? Jeśli marzy Ci się elegancka wyspa kuchenna ze zlewem, kranem i innymi urządzeniami AGD – na przykład kuchenką czy płytą grzewczą, wszystkie instalacje trzeba będzie poprowadzić w podłodze. Sytuacja ta nie jest problematyczna, jeśli jesteś właśnie na etapie budowy naszego wymarzonego domu. Jeśli natomiast planujesz remont kuchni, będziesz musiał zdjąć nawierzchnie, zamontować odpowiednie rury i przewody, a następnie wykonać podłogę na nowo. Druga opcja jest oczywiście bardziej pracochłonna i przede wszystkim droższa. Dlatego w takiej sytuacji warto zastanowić się, czy faktycznie wyspa kuchenna jest niezbędna.

W jaki sposób doprowadza się instalację wodną do zlewu umieszczonego na wyspie kuchennej? Przede wszystkim polecamy decydować się na giętkie rury, gdyż takie produkty nie wymagają połączeń. Ponadto specjaliści uważają, że najlepszą opcją jest poprowadzenie rur z głównej instalacji do rozdzielacza, a następnie do konkretnych urządzeń. Jeśli na wyspie planujesz umieścić zlewozmywak, pamiętaj o tym, aby doprowadzić rurę z wodą zimną oraz drugą z ciepłą. W przypadku zmywarki wystarczy rura z zimną wodą.

Do zlewu umieszczonego na wyspie kuchennej należy oczywiście doprowadzić także instalację kanalizacyjną. Podobnie sprawa wygląda w sytuacji, gdy na wyspie kuchennej umieścimy zmywarkę. Z tego względu, że rury kanalizacyjne są stosunkowo duże, po ich montażu należy wykonać grubą posadzkę.

Niekiedy okazuje się, że poprowadzenie rur jest problematyczne, gdyż pion kanalizacyjny znajduje się za daleko. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie odpowiedniej pompy do oprowadzania wody.

  Nowoczesna kuchnia. Między szafkami a blatem...

Wysokiej jakości, wydajne rozwiązania znajdziesz między innymi na stronie https://www.dostudni.pl/pompy,c120.html w atrakcyjnych cenach. W ofercie dostępne są między innymi pompy głębinowe, zatapialne, hydroforowe, spalinowe, pionowe, obiegowe, ręczne czy przemysłowe. Ponadto asortyment dostępny na https://www.dostudni.pl/ obejmuje także solidne pompy do paliwa czy rozwiązania przeznaczone do basenu. Bez względu na to, jaką pompę wybierzesz, możesz mieć pewność, że otrzymasz wydajne urządzenie wysokiej jakości, zapewniające łatwy montaż oraz charakteryzujące się minimalnym ryzykiem korozji.

Jak dobrać odpowiednią pompę?

Jak dobrać odpowiednią pompę? Aby mieć pewność, że decydujesz się na optymalne rozwiązanie, musisz wziąć pod uwagę parametry urządzenia i dopasować je do potrzeb. Ważna jest przede wszystkim wydajność pompy, a dokładnie jej zdolność do przepompowywania konkretnej ilości wody w danym czasie. Na tym etapie warto zastanowić się również, ile urządzeń planujesz podłączyć do wybranej pompy.

Do ważnych parametrów technicznych pomp zalicza się również wysokość, ciśnienie wody, moc i źródło zasilania. W przypadku wysokości chodzi o to, na jaką wysokość dane urządzenie jest w stanie wypompować wodę. Parametr ten dobieramy tak, aby nie było problemów z pobieraniem wody i dostarczaniem jej do wybranych punktów znajdujących się w kuchni czy łazience. Chociaż wiele osób decydujących się na wyspę kuchenną początkowo w ogóle nie myśli o instalacji kanalizacyjnej, lepiej wszystko przemyśleć już na samym początku. Jeżeli uda się zaplanować praktyczną wyspę kuchenną i zadba o odprowadzanie wody, po zakończonym montażu wyspy kuchennej nie trzeba będzie już niczego przerabiać. Taka wyspa w kuchni będzie bardzo praktyczna.

A jak ogólnie doprowadzić wodę do zabudowy przydomowej? Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w artykule opublikowanym na stronie https://remobudowa.pl/jak-doprowadzic-wode-do-przydomowej-zabudowy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here