asilo_pelne_aranzacja-1280x720
0
()

Drewno stanowi połączenie wyjątkowej trwałości, masywności i piękna. Idealnie wpisuje się w wystrój naszych domów, mieszkań czy zabytkowych kamienic. Wykańczając remontowane lub nowo wybudowane wnętrza prędzej czy później staniemy przed wyborem zakupu odpowiednich drzwi.

colombo-5_dab-lagosta

Dobrze wykonane posłużą nam wiele lat i będą zachwycać nieprzeciętnym wyglądem oraz elegancją. Jak wybrać drzwi wytrzymałe, które do złudzenia przypominają tradycyjne drzwi drewniane a jednocześnie nie zrujnują naszych finansów? Naszą propozycją są drzwi fornirowane – to dobry kompromis między funkcjonalnością, stylem oraz wartością.

forli-3_orzech-kerner

Decydując się na zakup drzwi fornirowanych wybierzmy fornir, który najlepiej będzie pasował do Naszego wnętrza i podkreśli jego wyjątkowy charakter. Do dyspozycji mamy fornir naturalny lub modyfikowany.
dre_dova_natura_orzech_ciemny

Fornir naturalny – to cienkie warstwy naturalnego drewna uzyskane poprzez skrawanie ich ze ściętych pni drzew. Tak pocięte arkusze łączy się ze sobą w odpowiedni sposób z zachowaniem kolejności, w jakiej zostały zdjęte z pnia i nakleja – stosując specjalne kleje w wysokiej temperaturze na materiał z jakiego mają być wykonane drzwi. Dzięki temu rysunek słojów zachowuje ciągłość i spójny odcień. Najczęściej do produkcji skrzydeł używa się forniru naturalnego z dębu lub orzecha.

drzwi-asilo-colombo-1-z_12606

Z zewnątrz fornir zabezpieczony jest wielowarstwowym lakierem z filtrem UV – bejcami lakierowanymi, o różnorodnej kolorystyce lub kolorami kryjącymi wg palety RAL bądź NCS, który chroni fornir przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zmniejsza wybarwianie się drzwi pod wpływem promieni słonecznych.

inspiracje-2016-5Fornir naturalny możemy nakładać na drzwi w różnych wersjach wizualnych: z usłojeniem pionowym, poziomym lub pionowo – poziomym. Drzwi fornirowane dzięki swoim właściwościom, mającym odzwierciedlenie w układzie słojów, kolorystyce czy wybarwieniu przypominającym  naturalną strukturę, znalazły akceptację u zwolenników drzwi drewnianych.

asilo_pelne_aranzacja-1280x720

Fornir modyfikowany – to drewno skrawane na arkusze, które po usunięciu wszelkich niedoskonałości, poddaje się zabarwianiu i klejeniu w bloki. Następnie arkusze układa się w stosy i prasuje. Podczas tego procesu formowany jest wzór, odpowiadający naturalnemu rysunkowi drewna.

  Biokominek- kratki.pl

i-asilo-aosta-4Fornir modyfikowany ma nad naturalnym tę przewagę, że gwarantuje idealnie spójny odcień i strukturę słojów. Dzięki nowoczesnej technologii każdy arkusz wygląda identycznie i pozbawiony jest niedoskonałości w rodzaju przebarwień czy dziur spowodowanych przez szkodniki. Fornir modyfikowany jest sztucznie barwiony, a następnie pokryty lakierem bezbarwnym. Modyfikowany fornir często przypomina egzotyczne drzewo. Bardzo stylowo prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach nadając im ciepły i przytulny charakter.

sempre-luxInną naturalną okleiną, którą pokrywa się materiał z jakiego wykonane są drzwi jest obłóg. To luksusowa wersja forniru ponieważ jest grubsza i odporniejsza na uszkodzenia. Wykonywana jest tak samo jak fornir z naturalnego drewna.

Artykuł publikujemy dzięki uprzejmości GEREX drzwi i okna

Zapraszamy na ich stronę www.gerdex.com.pl

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here