31033
0
()

O drzwiach łamanych lub przesuwnych myślimy najczęściej w kontekście niewielkiego mieszkania lub wąskich problematycznych pomieszczeń. Nic dziwnego – tego typu drzwi są stworzone z myślą o małych wnętrzach i stanowią alternatywę dla tradycyjnych skrzydeł drzwiowych. Jeśli brakuje nam miejsca i standardowe drzwi mogłyby zderzać się z meblami, ścianą lub innymi skrzydłami, warto zamontować drzwi łamane lub przesuwne.

31032Jak to działa?

– Drzwi łamane podzielone są na dwie symetryczne lub asymetryczne części, odpowiednio do siebie dopasowane.

zoomMontujemy je jak tradycyjne drzwi – na zmodyfikowanej w system prowadzący ościeżnicy z widocznymi bądź chowanymi zawiasami. Skrzydło wyposażone jest w pochwyt lub klamkę. Otwierając takie skrzydło, mamy wrażenie, że łamie się w połowie. Drzwi łamane najczęściej znajdują zastosowanie w szafach wnękowych i garderobach.

3103

Drzwi przesuwne dzielą się na:

– naścienne – otwierają się i zamykają, wzdłuż linii ściany po szynie zabudowanej maskownicą w kolorze drzwi lub szynie wykończonej w wersji aluminiowej. Wówczas po otworzeniu drzwi są widoczne.promoted_a8fcf39602c1f988f4bc0ff69c8a5df0

– chowane w ścianę – z użyciem specjalnej metalowej konstrukcji – kasety do zabudowania w ścianie gipsowo-kartonowej lub murowanej. Rozwiązanie takie jest bardzo efektowne pozwala na całkowite schowanie drzwi w ścianie po otworzeniu skrzydła.090512

Jako drzwi przesuwne można zamontować praktycznie każde skrzydło z oferty naszych producentów . Drzwi otwieramy za pomocą pochwytów.

phoca_thumb_l_piano_system_przesuwny_orzech_amerykanski

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

  Wyreguluj swoje okna PCV samodzielnie – instrukcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here